Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar katonák afganisztánban...

Magyar katonák afganisztánban milyen gyakoriságban kerülnek tűzharcba?

Figyelt kérdés
2015. febr. 6. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nagyjából szökőévente egyszer.
2015. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A KMZ-sek elég gyakran, de ők ezért is vannak kinn.

A legutóbbi oktatófilmet amit hozott a KMZ-s főhadnagy hozzánk a Ludovika Zászlóaljhoz abban kb 10-15 különféle tűzharc volt benne ami a féléves kintlétük alatt lett levideózva tavaly.

Volt amit könnyedén visszavertek meg volt aminél kb alig birtak mozogni. Nagyon érdekes volt egyébként látni az ilyet.


A Normál Honv. alegységek akik járőröznek, bemennek a faluba kapcsolattartásra, segítenek az Amerikaiaknak, azok kb a hónapos misszió alatt átlagosan 2-3x kerülnek tűzharcba.

Ezek sokszor csak elszórt lövöldözések. az Oshkosh-ban pl. ez csak úgy hangzik mintha kavicsfelverődés lenne. Aztán miután visszaérnek a bázisra veszik észre h golyónyomok vannak a jármű oldalán. Nekünk ezt a század parancsnokunk mesélte.

Csak úgy érdekességképp mondtam el egyébként.


Remélem segíthettem!

2015. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat javítanám magam. Szóval a !6! HÓNAPOS missszió alatt 2-3x nem pedig 1 hónapos!

Kihagytam a 6-ost.

2015. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen hasznos volt :)
2015. febr. 7. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A KMZ-sek matekolni vannak kint, ahogy már írták is előttem, a többiek meg kisegítő feladatokat látnak el. Amíg a kabuli repteret is magyarok őrizték, addig volt egy időszak, amikor rendszeresen oda-odapörköltek, de ez sem volt nagyon vészes, kivéve amikor RPG-vel lőtték a falakat..


Mostanában pedig a legtöbb magyar katona jó messze van azoktól a helyektől, ahol ténylegesen folynak a nagy harcok, így elvétve kell csak fegyvert használniuk.

2015. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!