Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lesz valaha teljes modernizáció?

Lesz valaha teljes modernizáció?

Figyelt kérdés

Itt most nem arra gondolok, hogy a mostani T-72-kből T-72M1-et csinálnak és a maradék modernizált T-72-vel lesznek egy szinten, hanem esetleg terveznek valami váltást az elkövetkezendő évtizedben a Honvédségnél?


Semmi hírt nem találtam ilyenről, de vajon mi lehetne a helyes döntés?


Leopard A2? Challanger A2?


Mi lesz a sorsa a Mil helikoptereinknek? Egyre többet hallok már róla, hogy ezeket tervezik lecserélni, de mi lesz helyettük? Régi Huey gépeink lesznek vagy esetleg valami modernebb Sikorsky gépek vagy az olasz Augustától lesz valami?


Ja igen, elnézést, ezt kifelejtettem. A BTR-80 szerintem csak golyófogó, bár biztos tudna mesélni a tudásáról valami régebbi katona innen, de engem nem tud meggyőzni, igaz még csak mint látogató ültem benne, nem mint katona. Ezek helyett mi lesz? Merthogy szerintem nem fog Magyarország vásárolni LAV-okat vagy Pumákat és Fuchsokat az is biztos..


Illetve a BMP-kkel mi a helyzet? Én úgy hallottam, hogy világviszonylatban is a TOP 10-be benne van Magyarország az üzemeltetői között, bár egyet nem láttam még az utakon, amikor hadgyakorlatra indultak az alakulatok. Ezekkel mi van? Raktárba porosodnak? Bár én ezekről sokkal több jó szót tudok mondani, mint a BTR-ekről, miért nem ezeket tartják hadrendben?



2015. febr. 19. 07:49
1 2
 1/14 Kmz válasza:
53%
egyenlőre nem hisz több billiárd forintot emésztene fel ez a válalkozások
2015. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Állítólag a felcsúti stadion helikopterként is használható lesz, és felér az USA légierejének 47%-ával.
2015. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kürasszír ***** válasza:

A BMP -ket eladtuk Görögországnak, mint "erkölcsileg elavult lánctalpas haditechnikát".


A BTR-80-ast a szovjet belügyi csapatok számára fejlesztették ki eredetileg, a páncélzata 21. századi szinten nagyon gyengének számít.


A T-72 tankok a T-64 -es típus egyszerűsített, lebutított, olcsóbb változatai voltak. A legjobb nyugati harckocsikkal már a 80-as években sem vehették fel a versenyt.


A Honvédség modernizációja politikai döntés kérdése, pénz lenne rá, ha az éppen aktuális kormányzat akarná.


Használt, de korszerű Leopard 2 harckocsikat olcsón lehetne vásárolni, vagy lízingelni a németektől, osztrákoktól, svájciaktól, nekik komoly tartalékolt készleteik vannak. Az USA is sok fölös M1 Abrams -szal bír, Egyiptomnak 1000 darabot adtak el.

2015. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Így, miután eltelt 2 év a kérdés felvetését követően már rosszul érzem magam, hogy ilyesmi megfordulhatott a fejemben. XD
2017. febr. 21. 10:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, bogarászd át :)

[link]


Nagy gondokkal küszködik a mi haderőnk.

2017. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Kérdező, bogarászd át :)

[link]


Nagy gondokkal küszködik a mi haderőnk."


Jogos! Bár ez egy 2011-es cikk. Azóta romlott sok minden, itt egy 2013-as cikk:

[link]


Nagyjából ugyanarról szól mint az előzőleg linkelt cikk, csak van benne még pár rossz hír.


Elmondom neked, hogy még 5 év múlva sem lesz itt modernizáció, sőt még ennél is rosszabb lesz. Magyarul nincs is honvédségünk.

2017. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kösz, 6-os! A cikk valóban régi egy kicsit, de úgy vélem, a viszonyok magyar honban azóta nem változtak érdemben pozitív irányban.
2017. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na és akkor még a sorkatonai szolgálat újbóli bevezetéséről álmodoznak itt néhányan, mikor rendes felszerelés nincs hozzá... :/
2017. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van komoly 11 db Gripenünk FEGYVERZET NÉLKÜL.

Harci helikopterünk EGY darab SINCS. Mindegyiknek lejárt az üzemideje.

Tankból csak a gagyi T-72 van, azt hiszem 29 db ami bevethető. Lekonzerválva van kb. 50 db. A probléma az, hogy a lekonzerválás annyiból áll, hogy esőben-hóban-kánikulában hagyják kint a szabadban megrohadni olyan helyen, ahol derékig ér a gaz.

Van a vattacukor-páncélzatú csapatszállító járművünk a BTR-80, amit 12,7 mm-es géppuskával is átlehet lőni, pár helyen, nemhogy harckocsiágyúval, vagy helikopter-gépágyúkkal.

Van a Balatonon és a Dunán, 40 éves aknamentesítő és tűzszerész hadihajónak csúfolt valamink kb. 5-6 db.

Van pár Mistral-légvédelmi rendszerünk, amik Merci terepjárókra vannak felszerelve XDD (minek kell védeni a személyzetet, ugyan...)

Vannak D-20 vontatott tarackágyúink. Amik már a vietnami háború idején sem számítottak annyira modernnek.

A katonák kézifegyverei, a sisakok és más felszerelésük is elavult.


Hát ennyi. :D


Arról nem beszélve, hogy miután megkapják a pár hónapos kiképzésüket, utána a többségük a farkukat veri a laktanyában. Lőgyakorlataik alig vannak.


A magyar honvédséget gyakorlatilag a NULLÁRÓL kellene ÚJRA FELÉPÍTENI.

2017. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hihetetlen senki sem írja igen IGEN elvüleg minden régi tankunkat lecserélik és több is lesz sok dolog meg fog változni de ez 2017 és 2025 között fog meg történi.
2017. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!