Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor kitört a második...

Amikor kitört a második világháború, tudták az emberek, hogy miről van szó?

Figyelt kérdés
Mármint, azt mondjuk, szeptember 1-jén kitört a világháború. De már akkor, a kezdő támadással világossá vált az embereknek, hogy világháborúról van szó? Vagy csak később nevezték ennek a konfliktust?

2015. febr. 28. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ténylegesen világháború csak akkor lett belőle, amikor már az USA is beszállt.
2015. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdődött senki nem látta előre, hogy ez hova fog fajulni. Egyszerű szomszédos országok közti háborúnak indult. Világháborúvá a Csendes-óceáni hadszíntér tényleges megnyílásával illetve a német-szovjet háború kezdetével változott.
2015. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Amikor a németek lerohanták Franciaországot, mindenki azt hitte, hogy kész, itt a vége, ezután kelet felé fordulnak, 2-3 hét alatt bedarálják a szovjeteket és az angolok is megadják magukat nekik.
2015. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszabb folyamat volt. Ahogy már korábban is írták, csak '41-től vált a háború világháborúvá.

1939 szeptemberében szerintem már világos volt a politikusok és a közvélemény számára is, hogy nagy esélye van egy újabb nagy európai háborúnak, de még ez sem volt egyértelmű. A nagyhatalmak készültek rá, de nem igazán akartak háborúzni (sem a nyugatiak, sem a németek, sem a szovjetek). Bíztak benne, hogy valahogy kiegyeznek, de ahogy elhúzódott a konfliktus, egyre inkább kiszélesedett a háború.

2015. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal az első világháborút elég sokáig szimplán "Nagy háborúnak" nevezték. Szerintem ez a megnevezés még a második világháború alatt is élt, szóval nem hinném, hogy "második világháborúként" emlegették volna az emberek a konfliktus alatt. Viszont ez engem is érdekelne, hogy mikor terjedt el az első-második világháború megnevezés.


(Szóismétlések királya ez a kommentem, viszont nem tudom, hogy lehetne kiváltani a háború szót :D)

2015. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!