Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a Szovjetunió nem kapott...

Ha a Szovjetunió nem kapott volna segítséget Nyugatról, akkor vereséget szenvedtek volna 1941-ben?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
?
2015. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A lend-lease act-re gondolsz?
2015. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Ezt nem lehet tudni.Hiába voltak fejlettebbek a németek az oroszok többen voltak + az ottani időjárás is jobban kedvezett nekik.Ezért se értem miért támadta meg Hitler a Szovjeteket.Ott volt neki a Nyugat azt még ráadásul a Szovjeteket is megtámadja?Ez kész öngyilkosság volt a részéről,még talán ha Amerika lett volna a szövetségese akkor azt mondom hogy oké,de így...
2015. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani.

Az kétségtelen, hogy segítség nélkül a Szovjetuniónak jóval nehezebb dolga lett volna.

2015. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Számottevő segítséget nem kapott. De az tény hogy a német hadsereg egyik fele nyugaton volt így sokkal könnyebb dolga volt Sztálinnak. De a Sztálingrádi hidegben 2x akkora német hadsereggel is elbánt volna az orosz.
2015. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

"Ezt nem lehet tudni.Hiába voltak fejlettebbek a németek az oroszok többen voltak + az ottani időjárás is jobban kedvezett nekik.Ezért se értem miért támadta meg Hitler a Szovjeteket."


1941-ben az egész világ látta, hogy a német hadsereg szinte legyőzhetetlen és hogy a szovjetek még a finnekkel is alig bírtak el 1939-40 telén.

Mindenki arra számított Los Angelestől egészen Tokióig, hogy a Wehrmacht egy támadás esetén pár hét alatt romba tudja dönteni a Szovjetuniót és aztán simán végiggaloppoznak majd az Urálig.

Senki nem hitte volna, hogy a szovjetek képesek megvetni a lábukat. Amúgy nem sokon múlott, mert augusztus elejére Guderián már Moszkva közelében volt, de akkor Hitler leállította őt és délre küldte a páncélosait, hogy vegyék be Kijevet, ami eltartott egészen szeptember közepéig, aztán meg jöttek az esőzések és az őszi mocsár.

2015. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
'41-ben közel sem kapott még jelentős segítséget a SZU és a támogatás később sem ért el olyan szintet, aminek kiesése háború fordító lett volna.
2015. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Valószínűtlen, a szovjetek túl csökönyösek voltak ahhoz, hogy békét kérjenek, ráadásul bár ez kevéssé közismert a németek 41-es előrenyomulása sem volt olyan sétagalopp, mint amilyennek sokan ábrázolják, mint említették is a mai Ukrajna területén igencsak cammogva haladt a Wehrmacht, a Krímet pedig még 1942-ben is tartották a szovjet csapatok, ráadásul sokan elfelejtik, de a németek már 41 novemberében elvesztettek egy komolyabb csatát Rosztov közelében, igazából könnyű dolga csak az Észak Hadseregcsoportnak volt, elvégre ők szeptember végére elérték Leningrádot, de ott le is piknikeztek három évre...

Ráadásul ott volt még a partizánmozgalom is, ami hatalmas kihívások elé állította a németeket, elvégre több százezer négyzetkilométernyi terület volt partizánkézen, akik ott bénították a német utánpótlási vonalakat, ahol csak tudták.

A nyugati tankok, repülők, terepjárók rengeteget segítettek a szovjeteknek, de meggyőződésem szerint ezek nélkül is győztek volna, csak valamivel lassabban és még nagyobb emberáldozatok árán.

2015. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

#6


A SZU nem bánt el az említett csatákban Finnországgal.


A Finnek győztek az oroszok ellen!

2015. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
9-es: A finneket maximum erkölcsi győztesnek tarthatjuk, valójában a szovjetek a háborút lezáró Moszkvában aláírt békeszerződéssel mindent elértek, amit akartak, sőt jóval többet, mint amit eredetileg kértek a finnektől, hiszen a Szovjetunióhoz csatolták Viipurit is, ami akkor a második legnagyobb finn város volt (egyébként jelenleg is Oroszországhoz tartozik Viborg néven), a finnek számára csak annyi volt a "győzelem," hogy nem kebelezte be az országukat a Szovjetunió, de valójában 1940 tavaszára a finn védelem teljesen kimerült, a szovjet csapatok több helyen is mélyen az ország területén voltak, csak idő kérdése volt, hogy mikor omlik össze Finnország, sem emberanyaggal, sem munícióval nem bírták volna tovább, szerencséjükre a szovjetek beérték Finnország egy darabjával.
2015. márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!