Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi az oka, hogy a modern...

Mi az oka, hogy a modern katonai sisakok, nem védik az arcot?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert azok amik védték se voltak azok a hű de praktikusak
2015. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek de nagyon drága lenne a nagyszámú hadsereget ilyenekkel felszerelni.
2015. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Védik, csak nem azok az olcsó vackok amiket ismersz
2015. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Titkosak ezek a fejlesztések is. Amiről lehet tudni arról itt olvashatsz bővebben.


[link]

2015. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salamon Bálint ***** válasza:
90%
Van felszerelhető arcvédő (FAST sisakokhoz), de azokat rendszerint torony- vagy ajtólövészek használják. Lövészek egyszerű oknál fogva nem; a fegyvert nem tudják a vállukhoz emelni és célozni egy teljes sisakban.
2015. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a FAST sisakokhoz vannak arcvédők, hanem a "régi" PASGT és abból kifejlesztett LWH és MICH sisakokhoz is van plexi.


[link]


[link]



Az arcvédő plexik nem akadályozzák a gépkarabély / géppuska használatát, csak azért nem használják általánosan, mert drága. Ilyesmit csak a különleges műveleti katonák vagy a tömegoszlató feladatokra felkészített katonák használnak.

2015. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salamon Bálint ***** válasza:
Bocs, én nem a plexire gondoltam, hanem az állat is védőt, mint amilyen az Ops-core Gunsight Mandible Ballistic.
2015. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Doc Holliday válasza:
Már elöttem leírták a lényeget.A "tökéletes" technika nagyon drága lenne és valóban nem érné meg felszerelni vele egy hadsereget de már egy pld ejtőrenyős vagy ranger egység felszerelése sem érné meg.Meg aztán tökéletes technika nincs.Én pld egy ilyen sisakban sem szivesen állnák egy 20 mm-es gépágyú lövedéke elé...Lehet hogy az arcom egyben maradna de a fejemet biztos letépné a becsapodás ereje.
2015. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as pontosan leírta, minek arcvédő ha az egész fej szétmegy???
2015. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!