Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy lehetek katona? és hol...

Hogy lehetek katona? és hol ha nem a honvédségnél? Mert ott jelentkeztem, de tuljelentkezés van. Légios lehet nő a fronton? Mert a frontra szeretnék menni.

Figyelt kérdés
ugy döntöttem katona leszek, csak nincs rá lehetőségem. mennék valahova harcolni. u.s vagy u.k. royal navy vagy mindegy...
2010. febr. 18. 06:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%

Harcolni???

Nem tudom de valahogy úgy érzem hogy egy becsületes pofozkodásban sem biztos hogy megállnád a helyed.

2010. febr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
állj be a tálibokhoz önkéntesnek
2010. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Édes kicsi lányom!

Te nagyon el vagy varázsolva úgy látom.

Egy nő nem lehet idegenlégiós,hosszú lenne leírnom,hogy miért nem,csak gondolj arra a szóra,hogy NŐ.

Bizony itthon túljelentkezés van most minden laktanyában,várnod kell,közben érdeklődni,hol szabadul fel elöbb valamilyen beosztás.


A másik kérdéseden nagyon kiakadtam:Te magyar vagy,ha katona szeretnél lenni,a Magyar Köztársaság katonája leszel,nem külföldi seregé.Hogyan mennél Te u.s,u.k,stb seregekhez?

Ilyenre egyáltalán nincs lehetőséged legalábbis egyenlőre.Ha megszereznéd a külföldi állampolgárságot akkor talán,de az sem a közeljövőben.

Hány éves vagy?Mert olyan nagy hülyeségeket kérdezel:S


Mi az,hogy frontra szeretnél menni?Na ne,még katona sem vagy,honnán tudnád milyen egy igazi háború.

Ha gondolod mesélek neked Afganisztánról,Irakról,Boszniáról.

Én 12 éve vagyok hivatásos katona,érettségi után a Bólyai János kat.műszaki főisk. jártam,jelenleg egy vidéki alakulatnál vagyok parancsnoki beosztásban,mint nő.

Voltam már missziókban,képeztem ki szerződésesnek jelentkező lányokat,úgyhogy ha valamire kíváncsi vagy szívesen válaszolok.

De amit kérdeztél,az kicsit gyerekes ha nem haragszol meg érte.

Remélem segítettem.

egy katonanő.

2010. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%

Az előző katonanő vagyok.

Egyébként lövész rajparancsnoki képesítésem is van,sőt az USA-ban elvégeztem egy RANGER képzést is,csak éppen a tanfolyam vége elött egy héttel pontosan azért szórtak ki,mert NŐ vagyok,és bevallom őszintén azt a fizikai megterhelést már én sem bírtam.Tudod ez nem G.I Jane film,ez a való világ.Kaptam egy oklevelet,hogy részt vettem a tanfolyamon,de bizonyítványt nem.

Szóval itt vagyok élő példa,hogy ne álmodozz kicsi lány egyáltalán nem úgy működnek a dolgok a honvédségben,mint ahogy azt te elképzeled.

Először is menj el tiszthelyettes képzőre Szentendrére,vagy a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi egyetemre,annak a Bólyai karára,érettségi után.Na az már egy kiinduló pont.

Ha már lesz katonai végzettséged,utána már jelentkezhetsz missziókba,és mehetsz a "frontra".


Ha szerződéses akarsz lenni,akkor továbbra is azt tanácsolom,hogy várj türelemmel,és hívogasd a toborzó irodát,mikor és hol szabadul fel egy-két beosztás.


Én úgy tudom,a létszám stop nyárig megmarad....mindenhol.

Nagyon sok szerződéses jelentkezik,aztán mi meg az alakulattól nem győzzük őket kiszórni kiképzés alatt jönnek elő a problémák,nem úgy gondolta,megbánta,nem jó neki stb...

2010. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Magyar katonaként nem sok esélyed van Magyarországért harcolnod, de lehetsz az USA csatlósa. A helyedben inkább a lázadókhoz csatlakoznék.
2010. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat adó, de azért mert te "háborús veterán" vagy, nem feltétlen kéne ilyen lekezelő sítlusban írnod.
2010. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó,húú köszi,hogy háborús veteránnak szólítotál:)


Amúgy ha már katona szeretne lenni az illető hölgy,talán nem ártana megszoknia a nyers modort,és nem sértődős,ovis pisisként reagálni.Ha már "frontra"akar menni.

Miért is vagyok lekezelő?Mert az igazságot írom?

Már a kérdésből láttam,hogy a kérdező nem igazán konyítja a dolgokat.Én csak leírtam,mire számíthat.


Ha egy kis apró válasz lekezelőnek tűnik,mi lesz ha a kiképző tts leordítja a fejét?Elsírja magát?

Úgyhogy kedves válaszoló társam,csak ne védd a kérdezőt,kemény katona akar lenni?Kemény válaszokat kapott.Ennyi.

2010. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kedves 60%-os válaszoló,milyen csatlósságról írsz?

Szeretném tudni:)

a katonanő

2010. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában mindenki katona akar lenni. Basszus, ha tudnátok mi is az a front, nem kívánkoznátok oda. Én is sokat játszottam Call of Duty-t, de a valóság nem olyan. Itt nincs mentett játékállás, nincsenek cheatek... a gránátszilánk meg nem sebet ejt hanem mondjuk letépi a karodat. Szoktál nézni puruttya extrém rovatot?

A dédapám ott volt a Don folyó kanyarulatában, a második világháborúban. Százezrek vesztek oda a semmiért. Nem sokat mesélt az ottani létről azon túl, hogy kevés volt a kaja, szar az ellátmány és kegyetlen hideg meg túlerő.


De szerintem te még a háborúkról sem hallottál soha.

2010. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Ha a kérdező leányzó gondolja,írok neki privit és elmondok egy-két dolgot a "frontjáról"ahová annyira akar menni.Nem meséket,nem számítógépes játékokból,hanem az életben milyen is az,még képet is küldök neki,ha gondolja.Máris átértékeli a kérdését.


Csak egy mondatban megemlítek itt is egy példát:

Kedves kérdező szerinted milyen érzés éjszaka közepén legszebb álmodból arra kelned,hogy üvölt a hangosbemondó,ez nem gyakorlat,ez nem gyakorlat,ahogy felkelsz az ágyból,csak a nagy csattanásokat hallod és azt,hogy kirobbant a szobád ablaka,belőled ezer szilánk áll ki,a szobatársad üvölt,hogy gyere szedd a cuccod,és ez csak a horror eleje...mindez Afganisztánban,Irakban egy katonatársadat(bulgár) 21 darabban szeded össze,pakolod a zsákba,közben azon gondolkodol,hogy hogy küldeted őt haza,zsákban vagy koporsóban a szüleinek?...

Aztán fémdobozban ment....

Nekem állt ki millió szilánk a lábamból és én pakoltam a társunkat a zsákokba,külön kellett tenni felső-alsó végtagok,törzs stb.

A mai napig álmodok róluk.

a katonanő

2010. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!