Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az érdekelne, hogy mennyi egy...

Az érdekelne, hogy mennyi egy szerződéses katona havi fizetése 2015-be?

Figyelt kérdés
Mert azt hallottam a tévében hogy egyre jobban meg becsülik őket.2012,2013 adatokat találtam az interneten.De ott még vicc kategóriás fizetések vannak.

2015. ápr. 12. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem meg van katona ismerősöm, és a mai napig vicc a fizetése. Középfokú végzettséggel 95.000 körül kap.
2015. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Bruttó 113ezer kezdő fizetést találtam.Más országokban ez a hívatás tiszteletre méltó.Egy amerikai katona évi 8 millió forintnak megfelelő Ősszeget kap.
2015. ápr. 12. 10:14
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az még mindig nagyon kevés.
2015. ápr. 12. 10:17
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Amerikával ne hasonlítsad magadat össze, ott a takarítók is 300-at keresnek. Na meg az ottani katonák mennek is harcolni, az itteniek meg csak elvannak a laktanyán és semmi különöset nem csinálnak.
2015. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
6%

"Bruttó 113ezer kezdő fizetést találtam.Más országokban ez a hívatás tiszteletre méltó.Egy amerikai katona évi 8 millió forintnak megfelelő Ősszeget kap."


Ott a büféstől kezdve az orvoson át a postásig mindenki többet keres. Gazadagabb ország, erősebb pénznem. Amúgy meg az amerikai és a magyar katonáknak közük nincs egymáshoz... Igen, ott elismert szakma katonának lenni, de nem véletlenül. Az itteni katonák mit csinálnak? Felesleges az egész katonásdi. Közép-Európában vagyunk, valószínűtlen hogy bárkivel is harcolnánk. Nem érdekünk megtámadni senkit, minket meg magasról letojnak.

2015. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az itteni katonáknak is ugyan úgy kell menni külföldi missziókra mint az amerikainak.
2015. ápr. 12. 11:08
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Nagy tévedés. Nem kell, hanem lehetőségük van kimenni ha akarnak. Kiváltság kimenni, mert túljelentkezés van rá. Ugyanis a külföldi missziókra külön pénz jár. Úgytudom ötszázezer bruttótól kezdődik.
2015. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

"Az itteni katonáknak is ugyan úgy kell menni külföldi missziókra mint az amerikainak."


Egyrészt nem kell, hanem lehet(sorban állnak érte), másrészt ez miért is jó Magyarországnak? Kimegy pár tucat katona Irakba meg Afganisztánba, de nekünk semmi közünk nincs ezekhez az országokhoz. A világon nem történne semmi ha itthon maradnának.

2015. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70 ezer körül.
2015. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Csupán annyi közünk van,hogy Nato tagország vagyunk.Kötelességünk nekünk is kivenni a részünk a külföldi missziókban.Különben hogy várhatnák el a Nato segítséget ha Magyarországot érné valami támadás.
2015. ápr. 12. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!