Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Közeleg a háború? Kína vagy...

Közeleg a háború? Kína vagy USA hadereje, potenciálja a nagyobb?

Figyelt kérdés

Először is nem nagyon értek ezekhez, de nagyon érdekelne mi zajlik a világban.

(13 éves vagyok)



Emlékeztek még arra, hogy 100 éve hogy tört ki a háború? Most is ugyan úgy fog. Orosz-ukrán konfliktus csak 1 icipici dolog... AZ amcsik meg nagyon fegyverkeznek, pont mint 70 éve német ország.



Az egyesült államokban igaz hogy dupla annyi a GDP, de ott a fizetések is 10x nagyobbak, ebből én arra gondoltam, hogy ha így nézem, számolgatom, akkor kínának van nagyobb potenciálja.


2015. ápr. 13. 21:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem közeleg semmilyen háború. Atomfegyveres ország nem támad atomfegyveres országra.
2015. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az, hogy olyan ország ellen nem lehet nyíltan háborúzni, amelyik jelentős atom fegyverzettel bír. Ezt tudják a felső vezetésben is. Ha az egyik fél a vereség szélére kerül és nincs veszteni valója, akkor megnyomná az a "piros gombot", a másik fél válaszolna és a következő pillanatban puff, kipusztult a fél világ.


Szóval nem kockáztatna egyelőre senki sem egy nyílt háborút.


Amúgy 100 éve a világháború nem egy icipici konfliktusból tört ki. Már hosszú ideje feszült volt a helyzet a nagyhatalmak között és a Balkánon. Csak az egyszerűség kedvéért tanítják a szarajevói merényletet a kirobbanás okáért. A valóságban sokkal összetettebb volt.

2015. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem Oroszország és Kína összefogna , és röhögve szétvernéjék a NATO-t .
2015. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1# 2# köszönöm a válaszokat, jöhet még valami okosság

Kína-USA gazdassági helyzetéről érdekelne még pár dolog.


Én is arra gondoltam, hogy atom-atom háború nem vezetne sehová sem, csak pusztuláshoz..

Láttam milyen fegyverek vannak, mint a Tsar(100 MT robbanófej 97% hatékonysággal), kobalt bevonatos bomba extrém sugárzással..

2015. ápr. 13. 21:57
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező ezt nem lehet eldönteni . A kérdést is hibáson tetted fel mert az USA nem fog egyedül háborúzni , mert ő csak a NATO tagokkal indul háborúba (Kína-Nato konfliktus) . Ezt nem lehet eldönteni mert mind a kettőnek van egy csomó szövetségese , de az én meglátásom az hogy Kína a szövetségeseivel erősebb mint a Nato+szövetségesei . És nem csak az amerikaiak fegyverkeznek eszetlenül , hanem az oroszok meg a kínaiak is + még az űrtechnikába is megy a verseny ( NASA-RKA) . A kínaiaknak nagy potenciáljuk , főleg gazdaságilag . (katonailag a szövetségesei nélkül a NATO szarrá verné , egyelőre , de lehet hogy 20 év múlva teljesen más lesz a felállás )
2015. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szempontok szerint kisebb vagy nagyobb..

Egy biztos: Kína nagyon fejlett, űrhajóik vannak, űrállomásuk kering fenn.

Ez az egyik része.

Másik: Kína 4* annyi lakossal bír.

Emlékeztetőül: amikor Németország lerohanta Lengyelországot, Franciaországot, Dániát, Norvégiát ment minden, mint a karikacsapás, szószerint.

És akkor jött Szovjetunió, iszonyatos veszteségeket szenvedtek, de nagy volt a terület (mint Kína), sok volt az ember (mint a kínai), és felfutott a haditermelés, volt hozzá nyersanyag, ész, munkás.

És megfordult a menet és egyre gyorsabban nyomták vissza a németeket, a végeredményt tudjuk.

Sokkal több embert, nyersanyagot, területet vesztettek főleg az elején, de itt a mondás: sok lúd, disznót győz.

2015. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, esténként a Call of Duty-s tinédzserek rendszerint elárasztják a Politika rovatot.
2015. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Előzőhöz: lásd vietnami háború, ott sem tudtak nyerni, igaz a vietkongok se voltak magukra hagyva, de mégis ők viselték a terhek nagyját és ők otthon voltak!

Nagy égés volt...

2015. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen engem a legújabb videó játékok érdekeltek és a Dragon Ball :)


A világ geopolitikája eléggé bonyolult. Elsősorban össze sem lehet hasonlítani korábbi történelmi helyzetekkel, ugyanis olyan még nem volt a történelmünk során, hogy ekkora legyen az egybefonódás a világpiacokon pénzügyileg és gazdaságilag. Amerikában a Kínai vállalatok, Kínában pedig Amerikai vállalatok milliói vannak. Ha egyik megtámadná a másikat, akkor igazából önmagát támadná meg gazdaságilag. Ezen kívül Kínának nincsen érdekében senkit sem megtámadni amennyiben teljesítik területi követeléseiket. Egyelőre ők csak Ázsiai területeket követelnek és persze Japánt, nomeg lenne némi érdekeltségük az arab területeken is, de oda meg a Moszat nem engedi őket úgyse.


Kínának nincs érdekében Amerikával háborúzni, ugyanis Amerika el van adósodva mind Kína, mind Japán felé. És itt bizony dollár milliárdokról beszélünk. Kína azt mondja, hogy nem kell neki az amcsi gazdaság, köszöni ő megelégszik Európával, vagy az oroszokkal, akkor Amerika pár hónapon belül olyan mély szegénységbe süllyed, hogy a helyi cigányok elhordják a fehérházat. (ha nem értenéd miért, azért mert ha Kína kivonul, akkor a pénzt is viszi, ezt hívjuk tőkekivonásnak. Jelenleg Magyarország is ezt éli át a miatt, hogy a nagy vállalatok elkezdtek a vagyonukkal együtt kivonulni).


Az oroszok célja én meglátásom szerint semmi más, mint katonai hatalmának megerősítése. Ehhez nyilván stratégiailag fontos területeket kell elfoglalnia, illetve Magyarországgal nagyon előnyös védelmi egyezményt kell aláírnia.


Európa szempontjából az egész egy vicc. A nátó semmi, egy fostaliga. Ha megindulna bármilyen háború Európa ellen, akkor Londonban lennének mielőtt még a nátóhoz beérkezne a telefon, hogy jön az ellenség. Európának mint a történelem során mindig csak és kizárólag Magyarország a védőbástyája. Ha Magyarországot nem tudja a Nátó megtartani, akkor katonai szempontból nekik lőttek, maximum feláldozható haderőt fognak képviselni.


Ezért veszélyes amit Győző játszik a mi nyakunkra. Vigyorog eu-ra, és vigyorog az oroszokra is, és a kettő között egyensúlyozik és próbál mindegyikből a saját zsebébe pénzt lopni. Közben valószínűsítem, hogy olyan egyezményeket köt a hátunk mögött, amit majd győzzünk teljesíteni, ha itt bármi is lesz.


Annyi biztos, hogy a ruszkik és a németek is marhajól megtanulták a második világháborúban, hogy a kárpátmedence egy olyan erőd, amelyet ha megfelelő hadsereg véd (Magyar hadsereg), akkor bevehetetlen. Mindkét világháború során csak árulás útján tudtak átjutni a kárpátokon. Ezen kívül ez egy olyan erőd, amely nem csak jól védhető, hanem mint éléskamra is használható.


Háború esetén két jelentős hátránya van a kárpátmedencének:


1, nincs kőolaj,

2, nincs jelentős mennyiségű földgázunk


---


Stratégiailag és taktikailag sem éri meg az atomfegyverek bevetése. Legalább is nem lesz alternatív fegyver a háború elején. Ennek oka, hogy mindenki tisztában van azzal, hogy az a terület, ahova ledobják irdatlan ideig lakhatatlan lesz és a környezetét is folyamatos sugárfertőzéssel fenyegeti.


Ezen kívül mire dobja le? Civil területekre? Ott általában nyersanyagforrások vagy más erőforrások vannak (pl. termőföld). Arra nem dobja le. Stratégiai pontokra dobja le? Azzal magát is meglövi, mert nem tud előrenyomulás esetén védelmi pozíciókat kiépíteni, a túl nagy frontok kialakulása pedig már a világháborúban is megmutatták, hogy csak az ország katonai erejét csökkentik, ám semmiféle haszonnal nem járnak.


Véleményem szerint a jövő háborúja már ma is zajlik. Ez a pilóta nélküli harcászat, vagyis a robotikával rendelkező mind földi tankok, mind drónok. Ehhez jön hozzá a hackelés és itt már be is jön a számítógépes hadviselés. A jövő háborújában az fog győzni, aki hamarabb lebénítja az ellenség kommunikációs rendszerét.


Ezen kívül igen furcsa háború lesz, ha lesz, hisz amit az oroszok művelnek is milyen érdekes. Olvastam egy cikket, amiben például az ukránok által elfoglalt orosz tankban találtak egy mobiltelefont. Használni is tudták még nem merült le. A fickó facebook oldalára pedig ki tudtak posztolni akármit. Ott voltak a személyes adatai stb.


Egy háborúban a katonák harci kedvét mindig is az vette el, ha elkezdték megismerni az ellenséget, mert rájöttek, hogy azok is emberek.


Szerintem egész egyszerűen a háború első néhány hónapjában mindenki marhára megunja a durrogtatást. Az összes nyomorult politikust és koszos szolga kutyáit kivégzik, és végre eljön a világbéke. Aki meg vezető akar lenni azt agyonverjük.


---


Anonymus

2015. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

"Európának mint a történelem során mindig csak és kizárólag Magyarország a védőbástyája. Ha Magyarországot nem tudja a Nátó megtartani, akkor katonai szempontból nekik lőttek, maximum feláldozható haderőt fognak képviselni."


Ez most valami paródia akar lenni?

2015. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!