Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar hadsereg megállja a...

A magyar hadsereg megállja a helyét?

Figyelt kérdés
ugy értem milyen szinten vagyunk? képzettségileg és felszereltségileg föl tudnánk venni a harcot? van tekintélyünk? beszélnétek nekem erről?

2015. máj. 2. 14:57
1 2 3
 1/24 szántóvető ***** válasza:
megállja így békeidőben.úgyhogy nincs mitől tartanod,éld az életedet tovább nyugodtan,félelem nélkül.
2015. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
8%
Kár, hogy szombaton nincs iskola.
2015. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
én nem félek :) nem azért tettem föl a kérdést. csak érdekel mert jómagam a katonai pályát választottam és most nem rég olvastam egy cikket ahol a magyar hadsereg elmaradottságáról írnak. 15/F most ballagok katonasuliba
2015. máj. 2. 15:04
 4/24 ConnectCare ***** válasza:
100%

Önállóan kis hadseregünk van és bár vannak modern felszereléseink és kiképzett, jó katonáink, egyedül valószínűleg azért legyőzhetőek lennénk.


De most a Honvédségre inkább úgy kell gondolni, mint egy hozzájárulásra a NATO nevű katonai szövetséghez, ami a hozzájáruló tagjai számára azt biztosítja, hogy ha valamelyik tagot megtámadják, akkor a többi tag segítséget nyújt.


Tehát mi bedobjuk a haderőnket a közösbe és ha szükséges lenne, cserébe a NATO tagok együtt védenének meg minket. Így viszont elég ütőképes haderő része lennénk.

2015. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Megállja-e a helyét? Amire jelenleg használjuk arra igen. Aszimmetrikus hadviselésre alkalmaz.


[link]


Ha azt vizsgáljuk, hogy a környék hazánkhoz hasonló országaihoz képest hogy állunk, akkor velük is egy szinten vagyunk. Lehet példálózni a románokkal meg a szlovákokkal meg akárkikkel, de egyáltalán nincsenek jobb helyzetben mint mi. Természetesen az országok méretbeli különbségeiből adódóan lehetnek különbségek, de arányaiban nem vagyunk lemaradva.


Ez a sorozat a környék országait tekinti át:

[link]

2015. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Aszimmetrikus hadviselésre alkalmas*
2015. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem állná meg és nem azért mert a magyar katonák olyan rosszak és gyávák lennének, hanem mert semmi harctéri tapasztalatuk nincs, fogalmuk sincs milyen egy igazi háború. Pár száz főt kiküldenek ugyan rendes harcterekre de támadó feladatot sose látnak el. A magyar katonák nem mások mint irodai katonák, a szlovák, román irodai katonák ellen még lenne esélyünk, de a horvátok vagy a szerbek úgy elvernének minket mint annak a rendje...
2015. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"A magyar katonák nem mások mint irodai katonák, a szlovák, román irodai katonák ellen még lenne esélyünk, de a horvátok vagy a szerbek úgy elvernének minket mint annak a rendje..."


Azok a horvát és román katonák, akik még aktívan harcoltak és nem csak a civileket ölték, már lassan nyugdíjasok.

2015. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

9# A román hadsereg hol harcolt aktívan a közelmúltban?

A horvát katonák meg akik részt vettek a Délszláv háborúban a többségük még mindig sorköteles.

2015. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bár kifejezetten erős a honvédség, de egy esetleges problémásabb szomszédok elleni védekező háborúban megállná a helyét.
2015. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!