Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti bátran harcoltatok volna a...

Ti bátran harcoltatok volna a szovjetek ellen a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés
Én szerintem még egy normálisat se tudtam volna lőni az idegtől. :D Dédnagyapám megjárta a frontot, de ő sokkal keményebb ember volt. :)
2015. máj. 21. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Egy háború kemény dolog... nem tudom, hogy hogy harcolnék, harcoltam volna, de nem is akarom megtudni.
2015. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Én kerestem volna egy olyan helyet, ahol nincs háború, és disszidálok oda. Nem akarok, és nem fogok egy perccel sem korábban meghalni, mint muszáj. Főleg valami hülye pszichopata elborult politikai ideológiája miatt nem.
2015. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:
40%

15:22:

"Sehonnai bitang ember,

Ki most, ha kell, halni nem mer,

Kinek drágább rongy élete,

Mint a haza becsülete.

A magyarok istenére

Esküszünk,

Esküszünk, hogy rabok tovább

Nem leszünk!"

2015. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy háború másként működik. Ugyan az első világháborúban játszódik, de érdemes elolvasni, a Nyugaton a helyzet változatlan c. könyvet, képet ad arról milyen idegállapotban voltak a harctéri katonák. A lövészárokban épp az a lényeg, hogy a testileg, lelkileg, idegileg kikészült katona az agressziót az ellenségen élje ki.
2015. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

nem tudom, igazabol senki sem tudja. a tapasztalat az hogy nem lehet elore senkirol megmondani hogyan viselkedik eles helyzetben. A nagyszajuak gyakran osszeomlanak, elfutnak, a kis, szurke, szotlan emberek meg harcolnak az utolso golyoig, es ha ugy alakul puszta kezzel esnek az ellensegnek.


Szerencsere nem valoszinu hogy megtudom milyen a haboru, meg nem is vagyok mar fiatal, de ha most kitorne tuti menekulnek, gyerekem van, csaladom.

2015. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5


Film is van róla, szerintem az is egész jól tükrözi az ottani állapotokat.

2015. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Békében könnyű hősnek lenni.

Én átéltem a háborút, és tudom.hogy a katonák többsége nem hazaszeretetből, hanem kényszerből harcolt az oroszok ellen. Sokan, ha tehették megszöktek és bujdostak itthon, amíg tartott a háború. Disszidálni? Nem volt hova. Voltak, akik elmenekültek először Dunántúlra, remélve, hogy oda már nem ér el a front, majd onnan vagy vissza, vagy Németországba. Itthon hagyták a házukat, mindenüket. Csak annyi holmit vittek magukkal, amit a kezükben elbírtak. Az üres házba jöttek vissza, mert a bútorokat, egyebet a honfitársaink ellopták. Volt olyan, aki eljött a városunkig, és onnan fordult vissza a lakhelyére. Bár nem hiszem, hogy haza is ért.

A mai "hősök" háború esetén sem harcolnának, mert jobban féltenék az életüket.

2015. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Srácok! Azért ne vágjátok el egymás torkát egy ilyen ártatlan kérdésen. :D
2015. máj. 21. 15:45
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés nem ártatlan, hanem provokatív és elfogult. Ha csak a lelkiállapotra lettél volna kíváncsi, másként fogalmaztál volna.

A kérdés egyébként pontosan megválaszolhatatlan, ugyanis mindenki másképp éli ezt meg. Ha lőnek, akkor nincs miről gondolkodni, cselekedni kell, ez az egyetlen jó módszer akár az életben maradásra, akár az eredményességre. Amikor nem lőnek, akkor meg emberként kell viselkedni és nem vadállatként ez hozza többnyire a legtöbb hasznot minden szempontból. A túlsó féltéren is emberek vannak, ugyanazokkal az érzésekkel: vajon hazakerülök-e.

2015. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kit provokáltam ezzel?
2015. máj. 21. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!