Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar fiatalságra is...

A magyar fiatalságra is ráférne a sorkatonaság?

Figyelt kérdés

Mármint nem az a "sorkatonaságnak" csúfolt rémálom, amit a Kádár-korszakban műveltek le, hanem amit Svájcban, Ausztriában, Németországban csináltak ill. csinálnak.


Nem csak a "prolik" szerint férne rá a sorkatonaság a fiatal férfiakra, hanem értelmiségiek szerint is, így az angoloknál Harry herceg kampányol a sorkatonai szolgálat mellett.


[link]


2015. máj. 23. 01:06
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
38%
En szerintem néhany pesti "fiura" raferne!
2015. máj. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
14%
Rá hát. Ez miért kérdéses?
2015. máj. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

#2: Azért, mert eddig sokan ellenezték, azzal az indoklással söpörte le itt, ezen az oldalon a nép, hogy "csak a begyöpösödött prolik akarnak ilyesmit". Most, hogy értelmiségi is nyíltan vállalta véleményét ilyen témában, ezek után talán több esélye lenne az ilyesminek, nagyobb elfogadottsága.


Igaz, eddig Svájcban és Ausztriában is tartottak népszavazásokat a sorkatonaságról, és 80-90% szavazott a "maradjon" mellett, a 80-90%-uk meg nem lehet proli vagy valami aluliskolázott idióta.

2015. máj. 23. 01:31
 4/49 anonim ***** válasza:
29%
A legtöbb suttyó ecsetfejű pö.sre tényleg ráférne, de én nem szeretnék katona lenni szóval én egy NEMMEL szavazok. Bár már hála Istennek kinőttem a korból (ha a közeljövőben be is vezetnék, mellesleg úgy sem fogják). Attól mert sok a kis ecsetfejű anyámasszony katonája a normális fiatalok is léteznek még. Attól mert felveszek egy piros félcipőt és egy kicsit testhez állóbb farmert (ami a mai idősebb férfiaknak már elképzelhetetlen vétség) attól még akar a fas.om katona lenni- már elnézést az alpári kifejezés miatt. 21, lassan 22/f/nem katona és nem is annak készülő. :D Jó éjt!
2015. máj. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
27%
Egy normális katonai (legalább alap) kiképzés mindenképp hasznos lenne. Vannak/lennének olyanok akinek nem tetszene, de nem hülyeség az!
2015. máj. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
95%

A "ráférne" alatt mit értünk? Miért férne rájuk? És miért pont a fiataloknak akarjuk mindig megmondani, hogy mi fér rájuk?


Ha már rá akarunk erőltetni egy rétegre valamit, kezdjük magunkkal. Legyen kötelező a 40 felettieknek.

2015. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Ez tipikusan olyan baromság, hogy "én rámutatok a problémára, más meg oldja meg". A gyerekeket a szülöknek kell nevelni, nem az államnak tv-nek, számítógépnek stb. A sorkatonaság nem megoldás.
2015. máj. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 homo ludensz ***** válasza:
21%

A minimális fegyelem és a közösségbe,csoportba való tevékenység elsajátítása máshogy nem igen képzelhető el csak valamilyen szervezett formában.

Én végigcsináltam és nem mindig mosolyogtam azt sejthetitek. Nem kell itt arra gondolni hogy valaki vagy valami fegyverrel ránk támad,elég egy katasztrófa helyzet,pusztító földrengés vagy árvíz. Egy bizonyos fokig helyt áll az ezért kiképzett és fizetett állomány de ha minden borul akkor nincs mobil,áram,víz csak anarchia stb.

Egy száját járató magát bölcsnek gondoló bocs."diszkópatkány" még ha szétosztanának fegyvert hogy védje a lakóhelyét,a szeretteit, csak forgatná mint majom a furulyát. Bízzuk a NÁTÓ ra hogy jön és megvéd mert mi nem húzunk surranót a piros cipő helyett./Megjegyzem a határőrségnél voltam 27 hónapig/. Nekem ezek a gondolatok jutottak eszembe e kérdés kapcsán.

2015. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
91%

"A minimális fegyelem és a közösségbe,csoportba való tevékenység elsajátítása máshogy nem igen képzelhető el csak valamilyen szervezett formában."


Iskolának hívják, 13 évig kötelező :) Ha ennyi idő alatt nem szocializálódik egy gyerek, akkor egy párhónapos felnőttkori képzés sem fog segíteni.

2015. máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
61%

Olyan formában, amilyenben létezett, semmiképpen. Amennyiben normálisan lenne megszervezve, akkor talán. Régen egyes tisztek úgy tekintettek a sorkatonaságra, mint az a hely, ahol a feltétlen engedelmességet kell belenevelni a fiatalokba. A lényeg inkább a fizikum, kitartás és fegyelem javításán lenne, de a fegyelmet nem feltétlenül megalázásokkal kell javítani. Én örültem, amikor eltörölték, bár ezzel együtt a hivatásosok számát fel kellett volna emelni, ami nem történt meg. De ha normálisan működne az intézmény, akkor a sorkatonasággal sem lenne bajom. Meg ugye széthordták a laktanyák vagyonát, a területeiket eladták, így technikailag sem volna egyszerű és olcsó újra bevezetni.

Amúgy elég tipikus, hogy általában nem azoktól szoktam hallani, hogy "a mai fiatalokra ráférne a sorkatonaság", akik voltak sorkatonák, hanem 15-40 év közötti hölgyektől, akiknek amúgy nem sok fogalmuk van arról, hogy milyen is volt a sorkatonaság, illetve akik más szempontból az igazság és egyenjogúság élharcosai. Ekkor fel szoktam hozni, hogy ennyi erőből a nőkre is be lehetne vezetni, mint Izraelben, az általában már nem tetszik. Harry herceg meg ugye alapban ilyen beállítottságú, neki nyilván tetszett a dolog. De ha pl. Magyarországon lett volna katona a '80-as vagy akár a '90-es években, vajon ekkor is ezt mondaná? Meg azt is figyelembe kell venni, hogy nem mindenki ilyen beállítottságú.

2015. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!