Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a 2. világháború idejében...

Ha a 2. világháború idejében élnél, kinek szurkolnál? Kinek a győzelmét várnád, és miért?

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 22:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Bárkinek szurkoltam volna, aki a szovjetek ellen harcol. Ha ezek a németek, akkor nekik.
2015. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 marcell0001 válasza:
16%
szövetségesek vagy oroszok
2015. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Végignézve MO azóta alakult sorsát, nem lehet kérdés, hogy Hitler urat támogatnám.
2015. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%
Hitler. Könnyen lehet, hogy sokkal jobban jártunk volna. Lehet mondjuk kötelező lett volna második nyelvnek a német stb de legalább teljesen máshogy alakultak volna a dolgok.
2015. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

Hitler úgy is pár éven belül feldobta volna a tappancsát, aztán jött volna egy normálisabb, mérsékeltebb, megfontoltabb vezető.

Valószínűleg ez a "németek a legjobbak a világon" elmélet is kikopott volna.


Gazdasági, morális szempontból sokkal érdemesebb lett volna Hitleréknek szurkolni.

2015. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%
A németeknek, természetesen.
2015. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
17%

Ti nagyon el vagytok tévedve ! Hitler terveiről tudtok valamit ? Vagy a német hadvezetés terveiről ? Mert én elmondom nektek : A zsidókat akarta kiirtani !

Hitler magukat übermensch-nek tartották magukat , és a zsidók kiirtása után pedig jött volna az összes többi nép . Félre ne értsetek nem azt mondom hogy minden képen az oroszoknak kellett volna megnyerniük a háborút , de mindig jobb volt a kommunizmus mint , hogy a németek kiirtottak volna minket .

2015. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

Én sem a nácikkal nem értek egyet, sem a komcsikkal, sem azzal a libsi világrenddel, ami a háború után nyugaton létrejött. Így nagyon nehéz a kérdés.


Szerintem adott helyzetben az lett volna a legjobb, ha nekünk is sikerül átugrani a szovjetek oldalára 44-ben, mint a románoknak, és akkor mi is győztesen fejeztük volna be a háborút. Igaz, ugyanúgy a szovjet tömbbe kerültünk volna, de a megszerzett területeket nem vették volna el (vagy nem az egészet) a győztesek.


És szerintem egy náci győzelem esetén sem jártunk volna különben mint ahogy a szovjet érdekszférában jártunk. Ugynúgy diktatúrában éltünk volna, az ország pedig a németeknek lett volna kiszolgáltatva. Elvittek volna innen minden nyersanyagot, lepusztítottak volna mindent, csak amolyan mezőgazdasági éléskamárvá változtatták volna az országot és ők vitték volna ki a javakat. És tekintettel arra, hogy sok nyilas egyszerűen átöltözöt ÁVÓs egyenruhába, Recsk, Terror Háza és ilyen borzasztó helyek is ugyanúgy meglettek volna, csak horogkeresztes kivitelben.

2015. jún. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
94%

Valamiért a magyar nép túlnyomó többsége még a Don-kanyari katasztrófa után is német-barát gondolkodású volt.

Nézd meg, hogy amikor Németország '44-ben megszállta hazánkat, efektív nem ütközött szembe komoly ellenállással.


Én a magam részéről Németországnak szurkoltam volna.De én "náci" vagyok, úgyhogy lehet köpködni.

Egyébként mekkora fas-z már az első válaszoló, aszondja "nem szeretem a diktatúrákat, a szövetségeseknek szurkoltam volna". Aztán a Szovjetunió az nem volt diktatúra, egyáltalán se.

2015. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
A lehető legjobb megoldás az lett volna, ha kimaradunk az egészből! De mivel mint ahogy ma is megtekinthető, a magyar ember mindig oda húz, ahol a saját kis magán érdekei érvényesülnek. Tehát a felső vezetésnek érdekében állt háborúba sodorni az országot, saját érdekű haszonszerzésért. Mivel német oldalon volt legnagyobb mértékű a fejlődés,stb. úgy gondolták, hogy az ő szövetségükben a legérdemesebb harcolni, hisz mi csak hasznot húzhatunk így a háborúból, talán még a lecsatolt országrészeket is vissza kapjuk... Persze ha a németek győznek, nekünk akkor sem lett volna olyan jó mint ahogy azt egyesek gondolták. Hitler szerint csak a Német a "tiszta fajú árja ", így előbb - utóbb mi is sorra kerültünk volna... Már a frontvonalon is csak golyófogónak használták a magyarokat, csak a "csicskást" látták magyar országban. Persze lehet a szovjet győzelem sem használt nekünk, de úgy gondolom ha a németek nyerik meg a háborút, még itt sem tartanánk... Ha egy kicsit megfigyeljük a sokak által szidott Kádár rendszerben fejlődött a legtöbbet az ország. Lakások épültek, munkahelyeket teremtettek, nem volt ilyen mértékű szegénység. A politikusok nem a meggazdagodásra hajtottak... Na de ez már egy másik téma. Tehát a lényeg, hogy mi sehogy sem jöttünk volna ki győztesen a háborúból.
2015. jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!