Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Migránsok vagy diverzánsok?

Migránsok vagy diverzánsok?

Figyelt kérdés

Napjainkban egyre nagyobb terheket rónak Magyarországra (is) azok a muszlim államokból érkező és illegálisan, valamint csoportosan bevándorló emberek, akiket a belpolitikában számomra érthetetlenül leegyszerűsítve pusztán migránsoknak, azaz vándorlóknak neveznek. Noha nem vagyok semmilyen politikai pártnak tagja, teljes mértékben egyetértek a kormány azon álláspontjával, hogy meg kell fékezni az ellegális határsértőket és az embercsempészetet.

Tekintettel arra, hogy többek közt szakképzett különleges hadviselési, rendvédelmi és katonai értelemben vett belsővédelmi szakértő vagyok, úgy vélem, ebben a témában nem hallgathatok tovább. Véleményem szerint nem egyszerűen népvándorlókról, hanem katonai és kriminológiai értelemben vett diverzáns csoportok azok, amelyek nap mint nap csoportosan és illegálisan lépik át a magyar határokat. Ha valóban "csak" migránsok lennének, akkor a legális határátkelő helyeket is igénybe vehetnék. De nem teszik. Ehelyett nyilvánvalóan jól öltözött, drága cipőket viselő, túlnyomó többségükben könnyen hadra fogható emberekből, tehát diverzánsokból állnak a csoportjaik. A diverzió fogalmát a nemzetközi hadijog és a Magyar Hadtudományi Társaság által 1995-ben kiadott Hadtudományi lexikon a következőképpen határozza meg.


"diverzió: kisebb csoportok, irreguláris erők tevékenysége a front mögöttes területén, ill. az ellenséges hátországban abból a célból, hogy zavarják, bénítsák az ellenség hadvezetését, a hadra kelt sereg ellátását, gyengítsék erejét, csökkentsék biztonságérzetét. Céljuk lehet továbbá az állami vezetés, a lakosság nyugalmának zavarása, pánik, elégedetlenség keltése (v. ö diverziós felderítő csoport). A diverziót (diverzáns tevékenységet) folytató személy diverzáns.


A bevándorlókról szóló tévés híradásokat nézve és hallgatva az említett jellemzők nagyon is ráillenek az illegális határátlépőkre. Nagyon kevés kivétellel valamennyien pénzzel, mobiltelefonnal, fényképezőgépekkel, jól öltözötten, jó egészségi állapotban, hadra foghatóan, drága, teljesen új cipőben, s egyáltalán nem kimerültnek látszóan érkeznek. Tudva azt, hogy az Iszlám Állam nevű nemzetközi terrorista szervezet egy az egész keresztény világra kiterjedő hadüzenetet hirdetett, mindezt szerintem feltétlenül jobban kellene mérlegelni. Szerintem sokkal gyorsabban és az eddiginél jóval nagyobb katonai erőket is bevonva kellene minden illegálisan az országba érkező ellen fellépni. Ha nem lépünk időben, könnyen úgy járhatunk, mint annak idején, amikor a török megszálló csapatok turistának öltözve özönlötték el a budai várat, majd váratlanul foglalták el azt.



#kémkedés #migráns #diverzáns #embercsempészés
2015. júl. 4. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. júl. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig túl fiatal, de már is tapasztalatlan lehetsz az ilyen kérdések korrekt és intelligens megválaszolására.
2015. júl. 4. 16:12
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Bocsánat hogy vissza kérdezek, de tudtommal ezeknél a diverzánsoknál nincs fegyver robbanó anyag, semmi illegális.

Szetintem azon kívül hogy próbálnak minnél nyugatabra jutni mielőtt lekapcsolják őket, semmi sem indokolja a zöldhatár átlépést. Nem azt mondom hogy nem lehet köztük terrorista alvóügynök stb de a gondolat meneted nem kicsit sántít.

2015. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Manapság nem szükséges az embereknek a fegyverüket viselni. Pillanatok alatt utánuk lehet dobni, vagy már előre is telepítetve lehet valahol, ha erről van, vagy lenne szó.


DE másfelől, manapság nincs is fegyverre szükség a háborúhoz, vagy országok elfoglalásához. Propagandával -a szóval, mint fegyverrel- a legkönnyebb háborút nyerni, önként megadja magát, aki nem látja át.

2015. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!