Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem intézik el az ISIS-t?

Miért nem intézik el az ISIS-t?

Figyelt kérdés

Szerintem az amerikaiaknak meglenne rá a kapacitásuk, hogy a levegőből a földdel tegyék egyenlővé azt a szemét bagázst, úgy, mint anno a britek Drezdánál (sokkal kezdetlegesebb bombázókkal). A megfelelően alapos légicsapások után jöhetnének a taktikai egységek, hogy befejezzék a légierő munkáját.

Valamiért Obama nem akar igazán nyílt konfliktust.



2015. júl. 21. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Igen, nagyjából helyes amit mondtál, de van egy probléma. Egy év múlva választások lesznek Amerikában és bármi is legyen a helyzet, minden politikus választási ciklusokban gondolkodik, ez Obamával sincs másképp. Amíg nem mennek le a választások és nem választják újra, addig nem akar sereget küldeni a Közel-Keletre, mert minden egyes halott vagy sebesült amerikai az ő győzelmi esélyeit csökkentené.


Tehát most az ISIS-nek van még nagyjából egy éve, hogy jól kitombolja magát és megerősödjön, ahogy tud. De ezt követően valószínűleg a NATO megkezdi a normális beavatkozást.

2015. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

heteken belül el tudnák intézni ha akarnák.

gépfegyverekkel vannak csúcstechnológiával szemben.



Úgy látszik nem akarják és ez elgondolkodtató


A földdel nem lehet egyenlővé tenni a területet mert ott a civil lakosság

2015. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem is a városokra gondoltam, inkább a kiképzőtáborokra. Biztos tudja a hírszerzés, merre vannak, szinte méterre pontosan. Na ott egy - második világháborús kifejezéssel élve - szőnyegbombázás derékba törhetné az utánpótlást.
2015. júl. 21. 09:22
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az csak duma hogy az usaban választások lesznek


egyenlőre nem akarják őket elintézni.


statisztikák szerint idáig 2000szer bombázták őket és ezzel kb. 1700 ISIS harcost öltek meg


Ennél azért jobb a US Navy

2015. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4 De miért nem? Miért jó az Egyesült Államoknak, h az ISIS létezik, sőt nem is csak létezik, hanem potenciális veszélyt jelent?

Nem akarok konteo-kat gyártani, de akkor mi a f**om ez?

2015. júl. 21. 09:41
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Nézd már meg mekkora területről van szó! KB mint Magyarország ötszöröse, több tízmillió lakossal. Ezt nem lehet csak úgy lerohanni. Másrészt a földig sem bombázhatsz pár sokmmilliós várost. Szóval ez nem ilyen egyszerű.
2015. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Akkor sto gyéláty? Várjuk meg, amíg tényleg eljutnak idáig? És a maguk primitív, funkcionális analfabéta agymosott szedett-vedett seregükkel, meg alvó-ügynökeivel sorozatos akciókat hajtsanak végre?

Azt sem értem (bár én alapvetően Izrael-párti vagyok külpolitikailag), h ők ott a szomszédban totál nem paráznak. Vagy csak nem mutatják? Vagy biztosak benne, h ha hat háborúból hatot megnyertek, ezt is meg fogják?

2015. júl. 21. 09:53
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
Nem. A pénzcsapokat próbálják elzárni inkább. Olajmezőket, kitermelőhelyeket foglalnak vissza tőlük. Ott, ha nincs olaj, semmi nincs. Ha olaj van, akkor tejjel-mézzel folyó gazdagság. Aztán majd meglátják pénz nélkül mire mennek.
2015. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
OK, ezt vágom. A másik, h a toborzás egy része a közösségi háókon keresztül folyik. Ezt nem hiszem, h ne tudnák lefülelni a titkosszolgálatok.
2015. júl. 21. 10:06
 10/17 anonim ***** válasza:
9%
Az USA sose fogja elintézni az ISIS-t, mert az USA célja, hogy meggyengítse (Nyugat-)Európát. Volt már ISIS terrortámadás Amerikában?
2015. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!