Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Románia nagyon könnyen le...

Románia nagyon könnyen le tudná győzni Magyarországot egy háborúban?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, hogy tény, hogy ők nyernének, de úgy körülbelül mennyi ideig tudná a magyar honvédség feltartóztatni őket? Hány napig, esetleg hány hétig. Tudom, jelen állás szerint nem lehet háború a két ország között, de a kérdésem csak elméleti síkon teszem fel.
2015. júl. 23. 20:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
A térségben lévő országok ahhoz elég erősek, hogy megvédjék magukat egymástól, viszont ahhoz gyengék, hogy lerohanják egymást. Ez ránk is igaz, a magyar honvédség bár nem jelent világszinten egy hatalmas fenyegetést, de ahhoz elegendő, hogy a románokat megállítsa a Tiszánál.
2015. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
16%
Mikor tűnnek már el végre a militarista mélymagyarok, akik reggeltől estig azon gondolkodnak, hogy mikor lesz már végre háború?
2015. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem azon gondolkodom, hogy mikor lesz már végre háború, hanem azon, hogy mi a fenéért ilyen bátor és nyugodt a hadvezetőség és hadügyminisztérium, hogy nem hoz már létre igazi (nem játék) hadsereget, igazi katonákból és igazi utolsó generációs haditechnikából. Mert azt hiszi, hogy jönnek majd az amcsik és megvédenek? Ilyeneken gondolkodva adja magát a kérdés, már megbocsáss te pacifista!
2015. júl. 23. 21:08
 4/35 A kérdező kommentje:
Első, ez vicces hozzászólás, gondolom nem Tiszántúli vagy, és/vagy nem csipázod annyira a tiszántúliakat.
2015. júl. 23. 21:10
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Hja, könnyen le tudná...főleg hogy az ottani lakosság igen jelentős százaléka magyar, aki nem fog a saját népe ellen harcolni. Meg amikor a román katonák kínai tornacipőben gyakorlatoztak mert az államnak nem volt pénze bakancsra :D

Semmiképp nem tudná legyőzni Magyarországot. A militarizmus meg nem arról szól hogy az illető mindenáron háborúzni akar, pláne nem egy elméleti kérdésnél...

2015. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

1. vagyok


Te mi a p*csáról beszélsz. Amőgy de, tiszántúli vagyok, ráadásul egy olyan faluban élek, amit csak egy hajszál választott el attól, hogy Romániához csatolják.

Ezek a tények. A román hadsereg erősebb jelenleg. Ez nyilvánvaló, tehát a honvédség a határ menti alföldi tájon nem tudná megállítani őket. Ezért hát az egyetlen értelmes megoldás, hogy visszavonulnak a Tisza mögé, amely ilyen esetekben egy természetes védelemként szolgál. Lehet, hogy Debrecen nem menekül meg így, de legalább az ország többi része megmenekül.

2015. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

5-ös


Igazad van a militarizmussal kapcsolatban, elméletben bármiről lehet beszélgetni, pláne ha valakit érdekel a hadügy és a haditechnika. Összehasonlítani két hadsereget aztán meg végképp nem vétek.


A véleményeddel kapcsolatban, azért az utóbbi 1 évtizedben jelentős modernizáció ment végbe a román hadseregnél, nem az a kérdés, hogy futja-e bakancsra, hanem az, hogy hány F-16 vadászgépet vásárolnak, vagy például a saját gyártású tankjukat nemrégiben modernizálták, hogy megfeleljen a NATO előírásoknak. A hivatásosok létszáma 90 ezer, míg MO-n csupán 30 ezer. Továbbá van Romániának kb. 300 harckocsija, míg Magyarországnak csak 43.

2015. júl. 23. 21:32
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem is tudná olyan könnyen legyőzni! ;)

Tudom hogy mostanában divattá vált a Honvédség cikizése, lejáratása de nem olyan gyengék ám mint ahogy ti otthon a fotelből gondoljátok. :)

2015. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

8-as


Nem gyengék persze. A szlovén hadseregnél biztos keményebbek, sőt szerintem a szlovák hadsereggel is vetekszik. Szóval nem a leggyengébbek itt kelet-európában.


Tény, a román hadsereg létszáma háromszorosa a mienknek, jobban felszerelt és ráadásul mögöttük kétszer annyi ember is van, ha tartalékost kell behívni, vagy ha netán sorozásra kerülne sor. Hisz 2-szer annyian is vannak mint mi. Nem értem, hogy miért nem egyértelmű ez egyesek számára..

2015. júl. 23. 21:50
 10/35 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Fogjátok már fel hogy a környékbeli országokban pont ugyanúgy nem költenek a hadseregre mint mi.

Lehet rettegni vagy álmokat kergetni hogy ki támad meg kit, az első válaszoló írta jól, Románia nem elég erős ahhoz hogy legyőzze/megszállja Magyarországot (ahogy mi sem a fordítottjára)

2015. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!