Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország hadseregéről és...

Magyarország hadseregéről és fegyverzetéről tudunk számokat mondani?

Figyelt kérdés
Megközelítőleg hány főt tudunk a mostani Magyar hadseregben? Terveznek újításokat? Kézi fegyverben például. Vagy akármi másban. Mennyi lőszerünk van? Tudjuk pótolni vagy csak föléljük? Hol állomásoznak a katonák? Én úgy. Hallottam hogy a tatai laktanyába van minden hadrafogható. Én a katona

2015. júl. 25. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
2015. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted én nem néztem meg? :) koszonom, de olyanról akanam hallgatni aki látta, tudja
2015. júl. 25. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

Magyarország hadseregéről és fegyverzetéről tudunk számokat mondani?


Igen : 0.

2015. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

A személyi állomány nagyjából 30000 fő. Igen tervben vannak újítások, a Jobbik kormány esetén lecseréljük külföldi fegyvereket, kizárólag magyar fegyverrel harcolhatnak majd a katonáink, már kész a Szkíta Gépfegyver valamint nyilazni is megtanulnak a katonáink, ápolva a hagyományokat.

A repülőgépek terén is lesznek változások, a Gippenek túl sokszor lezuhannak ezért tervbe van egy magyar gyártású Turul típusú vadászgép nagyjából 530 db, és olyan 643 db Csodaszarvas Tank, ehhez hozzávetődik még a nagyjából 10000 főt számláló sumér biciklis hadosztály akik szintén harcoló alakulatok.

2015. júl. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
:'DDD
2015. júl. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsanat a vegen a csodás fogalmazasert de közbe elment a net amikor vissza jott akkor meg mar csak elkultem atnezes nelkul
2015. júl. 26. 10:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Na ezen nagyon jot röhögtem foleg hogy jobbikos vagyok :D azonban errol nem hallottam. Ha ez igaz es valaki tud errol komolyan talyekztatni akor megtenné?
2015. júl. 26. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

"Megközelítőleg hány főt tudunk a mostani Magyar hadseregben?"

Passz! Ha szükséges a teljes mozgósítással szerintem maximum 1-1,5 millió főt lehet mozgósítani. A mostan i állomány 30 ezer alatt van.


"Terveznek újításokat?"

Folyamatos (lassú) a modernizáció.


"Kézi fegyverben például."

[link]


Vagy akármi másban.

Gripen, BTR80 stb.


"Mennyi lőszerünk van?"

Sok


"Tudjuk pótolni vagy csak föléljük?"

Folyamatosan cserélődik


"Hol állomásoznak a katonák?"

Határon belül a laktanyákban, vagy a kiképző bázisokon, gyakorlatokon.

Külszolgálat:

[link]


"Én úgy. Hallottam hogy a tatai laktanyába van minden hadrafogható."

Ja papíron minden. De erről nem csak az ottaniak tehetnek. Sőt nem is mostani a probléma gyökere.


"Én a katona"

Te! :)

2015. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen az az én a katona az ugy sikerult hogy kijavított az autó billentyűzet es közbe Elment a net. Ugy akart kinézni hogy én a katona hivatást valasztottam csak azert erdekel :) koszonom az utolso valaszolonak a segitseget :) es hány laktanyánk valamint kiképző bázisunk van? Mondanál pár nevet is hogy megnézhessem ezek hogy mutatnak pontosan?
2015. júl. 27. 12:22
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Ha rákattintasz az alakulatok nevére alul ott lesz a pontos címük.

2015. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!