Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az orosz katonáknak hivatalosa...

Az orosz katonáknak hivatalosan is megengedett volt magyar nőt erőszakolni a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés
Dédim mesélte, hogy sok más korabeli lánnyal együtt elcsúnyították magukat (18 évesek voltak), hogy nehogy megerőszakolják őket és bujkálniuk is kellett. Dédim szerencsére megúszta, de egyik barátnőjét megerőszakolták és meg is ölték az oroszok. :/ Mindez a fővárosban történt...
2015. júl. 29. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Én hallottam olyat, hogy a tisztek agyonlőtték az erőszakos katonát.
2015. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1 Hát én ezt nem hiszem. Rengeteg nőt erőszakoltak meg. Nem hinném, hogy ezek a tettek meg lettek torolva.
2015. júl. 29. 19:00
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan egyetlen nemzet katonájának sem volt joga megerőszakolni nőket (legyen az a saját nemzete, vagy a megszállt országé).

Azonban az orosz katonai vezetés igen " nagyvonalúan " kezelte a katonák erőszakoskodását, vagy éppen a fosztogatást.


Állítólag, amikor Sztálinnak jelentették, hogy az előretörő szovjet hadsereg hős katonái mit művelnek az útjukba kerülő nőkkel, akkor csak annyit mondott "... ugyan már, egy is huncutkodás senkinek sem árt..."


Mellesleg a faluban ahol a nagyszüleim éltek, a mese szerint egy orosz katona "szórakozni próbált egy fiatal nővel. Az ott elmasírozó katonai alakulat tisztje meghallotta a sikoltozást, bement, kihozta a katonát, majd minden teketória nélkül tarkón lőtte. Ezt követően a katonai egység - mintha mi sem történt volna tovább vonult.

A halott orosz katonát az asszonyok ásták el (mivel férfi nem igen volt otthon) a mező szélén, majd később átvitték a temetőbe.

Az öregek gyermekkoromban még jól emlékeztek arra, hol lőtte le az orosz tiszt az orosz katonát.

2015. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

"Hát én ezt nem hiszem."


Az egy dolog, hogy te miben hiszel, az pedig egy másik, hogy mi a valóság.

2015. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

"Én hallottam olyat"


Az egy dolog, hogy te miket hallasz, az pedig egy másik, hogy mi a valóság.


Másrészt ezer meg ezer feljegyzést lehet olvasni, hogy hogyan erőszakolták meg az oroszok a 8 éves kislányokat.

2015. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Hivatalosan ilyet nem engedhettek meg.

De az adott helyzetben soha nem az számított, hogy mit mondanak a vezetők többezer kilométerre.

2015. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az egy dolog, hogy te miket hallasz, az pedig egy másik, hogy mi a valóság.

Másrészt ezer meg ezer feljegyzést lehet olvasni, hogy hogyan erőszakolták meg az oroszok a 8 éves kislányokat."


Az lehet, de arról is nem egy feljegyzés van, hogy a tisztek kivégezték az erőszakos katonákat. És a mi falunkban is volt egy ilyen eset, egy másik válaszoló rokonai pedig szintén tapasztaltak ilyet.

Na akkor ki a hülye?

2015. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Ezeknek a történeteknek a fele sem igaz.

A magyar és német katonák is erőszakoltak meg orosz nőket.

Háborúban mindig vannak férfiak, akik nem bírnak magukkal. Sőt! Ma nincs háború, mégis sok nőt erőszakolnak meg.

Az orosz katonáknak sem volt hivatalosan megengedett a nők megerőszakolása. Ha kiderült, akkor lecsukták, véresre verték, vagy ki is végezték.

Valójában a részegektől kellett félni, vagy azokon a tanyákon, ahol nem volt szomszéd.

Hozzánk 1944. okt.23.-án jöttek be az oroszok. Március végéig 3-4 hetenként váltották egymást a csapatok. Ez alatt az idő alatt mindig lakott nálunk egy-egy csapat orosz katona. Soha semmi bajunk nem volt velük.

A házban anyámon kívül felnőtt nő még a lakóasszony volt, én akkor 13 éves.

Egyszer fordult elő, hogy éppen nem voltak oroszok nálunk és egy katona beugrott a kapun és vacsorát és bort kért.

Már akkor is elég ittas volt, bort nem kapott, de a vacsora sem nagyon kellett neki. Anyám átment a szomszédba (a két ház között volt a kerítésen egy ajtó).

A szomszéddal elment két házzal arrébb, ahol orosz tisztek laktak. Egy tiszt átjött anyámmal, az ajtóban elővette és csőre töltötte a pisztolyát. A katonát igazoltatta és elvitette a készültséggel. Másnap átjött megkérdezni, hogy nyugodtan telt-e az éjszakánk.

A szomszéd utcában lakott egy parancsnokságuk egy parasztházban. Egy osztálytársam is ott lakok. Tőlük hallottuk, hogy az istállóban "börtönt" rendeztek be. A katonákat legtöbbször véresre verve lökték be a szalmára és ott hagyták őket élelem és víz nélkül. Néhány nap múlva a készültség vitte el őket.

Mindez bizonyítja, hogy nem volt engedélyezve sem a megerőszakolás, sem az egyéb rablás, rendbontás sem.

Azt, hogy Pesten mi volt a helyzet nem tudom.

2015. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

"Az lehet, de arról is nem egy feljegyzés van"


Most akkor hallottad valahol vagy feljegyzés van róla? Nem mindegy. Na akkor ki a hülye?

2015. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a Krelm-ben külön ülésnapot tartottak erről. :D
2015. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!