Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Így is lehetséges?

Így is lehetséges?

Figyelt kérdés

Na szóval.Honvéd lövész szeretnék lenni viszont genetikából adódóan sok a rossz fogam.(3-4 lyukas)

Mivel az idő úgyis kár tesz még benne többre is számíthatok.

Lehetséges sok tömött foggal bekerülni a honvédségbe?

Mármint tegyük fel,hogy van 3 húzott és 8 tömött fogam viszont azok rendesen meg vannak csinálva, akkor van rá esély hogy az egészségügyi alkalmassági vizsgán belül, a fogászaton alkalmatlan minősítést kapok?

Ha lehet akkor normális válaszokat kérnék.

Tudom hogy a fiatalságomba fognak belekötni de az összes felmenőm honvéd volt és nem szeretném megszakítani a láncot.Szeretném is ezt csinálni.

Köszönöm az értelmes válaszokat!

18/f



2015. aug. 9. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert az összes felmenőd katona volt, még nem kell feltétlenül folytatnod az ipart. Csak akkor menj,ha szeretnél, és így is csalódni fogsz, mert Magyarországon régen nincs hadsereg, csak bohóckodás.

Tárgyra térve: felvételt kizáró körülmény a frontális foghiány, azaz a metsző-, és szemfogak hiánya, de az alsó állkapocsban egy hiány felett még el szoktak nézni. A lyukas fog sem kizáró körülmény, csak köteleznek arra, hogy hozasd rendbe. A tömött fogak nem érdekesek. Más szóval: EZÉRT nem fogsz alkalmatlan minősítést kapni, valami mást kell kitalálniuk.

De pilóta nem lehetsz sz..r fogakkal.

2015. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mivel feltételezem, hogy a kis-, és nagyörlőid hiányoznak.
2015. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem érzem kötelességnek a családi honvéd vonal abszolút folytatását.Igen hátsó fog hiányzik.Köszönöm szépen a válaszodat.Sokat segítesz. :)
2015. aug. 9. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Én apám sőt a nagyapám is tiszt volt. Én megszakítottam a "láncot".

De azt nem értem meg ha így van hogy a "felmenőid" katonák voltak, akkor miért nem kérdezed meg őket? Vagy valami ismerőst aki a toborzóirodában van.

2015. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert amikor édesapám katona volt akkor még sorkatonaság volt egy teljesen más rendszerrel mint most. :)
2015. aug. 9. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:

A legnagyobb kamu a genetika.

Fogorvos kinevet, ha ezt mondod.

Ha édesapádnak rossz foga volt, de te naponta 2x alaposan mosod, esetleg fogselymet, szájvizet is használsz, nem kell aggódnos, nem fognak elromlai a fogaid, főleg nem fiatal korodban.

Ez a genetika duma úgy van helyesen, hogy anyu-apu sem volt egy fogmosó-világbajnok, így a gyerek azt látta, el lehet menni este aludni fogmosás nélkül, meg elég néha-néha fogat mosni, így igen, genetikailag öröklődik a fogaik elhanyagolása, és már fiatalon elveszítenek jónéhányat. Persze a fogorvos látogatását is a végletekig halasztják, csak akkor mennek orvoshoz, ha már beleőrülnek a fájdalomba.

Tudom, nem pontosan a kérdésedre válaszoltam, de köze van hozzá. Azt is tudom, hogy lesz aki lepontoz - de nem számít, hazudjon csak önmagának, hogy ő ezt örökölte. Aztán lehet továbbra is igénytelenkedni.

Biztos a rossz testszagot is öröklik sokan ... csak lehet meglepődnének, hogy egy tusolás mikre képes.

Szóval menj, és vidd véghez az álmod, de ne áltasd magad, hogy valaki más tehet a rossz fogaidról. Te magad tehetsz róla.

2015. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!