Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt az "éjszakai vadászrep...

Mi volt az "éjszakai vadászrepülő"?

Figyelt kérdés

Sok helyen találkoztam már második világháborús szövegekben ezzel a kifejezéssel, de pontosan sosem értettem, hogy ez mit takar. Úgy sejtem, hogy ez egy külön géptípus mint az elfogó vadász, kísérő vadász, stb., de nem igazán találok hozzá "definíciót". Ha valakinek van valami fogalma róla, hogy ez pontosan mit is jelent, akkor örömmel várom a válaszát.


Példák:

[link]

[link]



2015. aug. 9. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai vadászok speciális, erre a célra épített repülőgépek voltak, amelyek optikai berendezésekkel, rávezető rádióeszközökkel és esetenként radarberendezéssel rendelkeztek a bombázók lelövéséhez. A motorokat lángrejtő burkolattal fedték, tűzerőt megemelték. Mivel az akkori elektrotechnikai szinten ezek a berendezések bazi nagyok és nehezek voltak, ezek nem együléses, könnyű, alsószárnyas, fordulékony, mozgékony gépek voltak, mint a "normális" (nappali) vvadászok, hanem nagy, gyakran többszemélyes, többmotoros, bizonyos szempontból kissé ormótlan gépek. Teljesen eltérő vadásztaktikát folyatttak (a nappali vadászok a VH-ban kizárólag VFR szerint repültek) , ezért személyzetük e célra kiképzett volt, nappal nem is alkalmazták őket, túl sok esélyük a fordulékony, mozgékony, gyors nappali vadászokkal semben nem is lett volna nappali viszonyok között.

Tipikus éjszakai vadászgép-típus volt pl, az FW 190 A-8 változata a Messer BF 110 G-4vagy a Ju-88 C6

2015. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hasznos volt!
2015. aug. 9. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!