Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nincs a Magyar Honvédség...

Nincs a Magyar Honvédség állománya "tömegkezelés"-re felkészítve. Akkor a határon hogy fog helytállni?

Figyelt kérdés

Nagyon kevesen (a missziókba induló katonák) kapnak csak tömegkezelési felkészítést. Mint tudjuk a tömegkezelés a Rendőrség feladata. Ez egy rendészeti feladat.

Hogy fog így helytállni a határon a Honvédség állománya ha arra kerül sor? Hogy fog több száz fős tömeget "kordában tartani"?


Hozzáértők válaszát várom!



#feladat #honvédség #határ #tömegkezelés
2015. szept. 11. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
sehogy! Victorr elképzelése-csőd!!!
2015. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
De a régi határőrség tisztjei kaptak ilyen felkészítést. De ennek egy az ellenszere, az éles fegyver és tűzparancs!!!!!
2015. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Drága barátom, te mit hiszel? Hogy a Magyar Honvédségnek valahol, egy titkos bázison hegyben állnak a páncélos-, és gépesített hadosztályai, jó WP nomenklatúra szerint, felkészítve egy hidegháborús, nagymozgékonyságú, páncélozott csapatokkal végrehajtott, hetvenes évekbeli harcászati-hadászati elvek szerinti, tömegrohamokra, erőszakos folyóátkelésekre , atomcsapásokkal tarkított, NATO reguláris erők eleln vívott háború kikpzett, felszerelt és felkészített személyi állománnyal?

Jó reggelt, itt meg kpogtat a valóság.

Igen, nagyon kevesen, csak a misszókra induló katonák kapnak felkészítést békefenntartási, asszimetrikus konfliktus-kezelési (hetvenes évekbeli megfogalmazással, mert akkor is kiterjedt rá a kiképzés: karhatalmi ismeretek) feladatokra. Számolgassak? A tatai dandár, debrecen egy szem 39. zászlóalja, a szolnoki két csapat, a két hódmezővásárhelyi zászlóalj, a szentesi mega debreceni-hadházi műszakiak.Ezek a társaságok járnak nemzetközi békefenntartani. Csókolom kihagytam valakit?

Most mondok egy érdekességet, drága uram. Tessék elképezlni, hogy ennyi a Magyar Honvédség szárazföldi "ereje", ha ezt erőnek lehet nevezni. Nem több. Jó, igen, van mégegy pesti támogató dandár a díszelgőkkel meg a koronaőrökkel, a fészkesfehérvári vévések, a kaposvári logezred, mega tűzszerész, meg egy vb. zászlóalj. Oszt ennyi!

Jó reggelt!!!!

2015. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3as És? Most ennyi. De már rég lehetett volna tenni hogy ne ez legyen. A leszerelt határőr tisztek tiszthelyettesek ma is élnek akik minden dombot és fűszálat ismernek a határon. Pénz és új törvény meghozatala kellene és hermetikusan lenne lezárva a határ.
2015. szept. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es: Ahogy a jó öreg Richellieu mondotta, ahhoz, hogy egy királynak erős hadserege kell, két dolog kell:

egy kevés szándék és sok pénz.

2015. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-as nagyon osztod az észt, nem arra voltam kíváncsi feltudod-e sorolni, meg kioktass. Amúgy megsúgom tiszthelyettes voltam így nekem nem mondtál semmi újat...hiába is akartál.
2015. szept. 11. 09:38
 7/10 anonim ***** válasza:
kérdező akkor gondolkodni kéne.
2015. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

". Amúgy megsúgom tiszthelyettes voltam így nekem nem mondtál semmi újat...hiába is akartál."


Kérdező: akkor mi a xarnak teszed fel?? Vagy ennyi az eszed-és nem éred fel "osztod az észt" hát kell is-Neked!faxfejjjj brrr

2015. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Úgy fog helytállni az állomány, hogy becsülettel teszik a dolgukat, mint a rendőr kollégák is, két malomkő között.

Képesek rá, mert lényeges magasabb szellemi és morális színvonalon vannak, mint azok a komcsi rendszerben szocializálódott, érettségi nélküli, alkesz, bakaréme, a Magyar Néphadsereget a közvélemény, a lakosság előtt mérhetetlenül alacsony nívójukkal évtizedekent lejárató egykori tiszthelyettesek, akik buta kérdéseket tesznek fel, majd mikor erre szakszerű és adekvát választ kapnak,csak primitív hőzöngéssel képesek felelni.

2015. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban is leírták, elég sok alakulatot készítettek fel arányaiban már ilyen feladatokra. Másrészt a rendőrségi feladatok támogatása nem csak a közvetlen "tömegkezelés"-ből áll, hanem logisztikai, egészségügyi feladatokban nagyon sok feladatban tökéletes a honvédség kompetenciája.

Másrészről a jelenlegi helyzetben a CIMIC, PSYOPS képességet ha nem is erre találták ki eredetileg, szerintem ennél jobb szituációban nem is lehetne felhasználni. Erre is sok alakulatot felkészítettek, illetve van egy központ, ami ezért felelős: MH CKLEMK

2015. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!