Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha most megint elkezdenék...

Ha most megint elkezdenék besorozni az embereket, akkor minden 18 és 40 év között minden férfinek mennie kéne?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy akkor nincs tekintet sem arra, ha egyetemista, se arra, ha aktív munkahelye van, ha menni kell, akkor az felülír minden ilyet?
2015. szept. 13. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenkit jól besoroznak és mehetsz harcolni ... hova is?
2015. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is, nem fognak besorozni (még) úgyhogy ne reszkess. Másik meg hogyha menni kell, akkor menni kell.
2015. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez elméletben úgy működött a II világháború alatt hogy akik nélkülözhetőek voltak munkaszempontjából pl villanyszerelő, hegesztő, ács azoknak mennie kellett, az orvosi egyetemet végzők pedig nagyon kis %-a látott háborút, a tanulmányai miatt.


A háborúban már nem számítana az aktív munkahely, kivétel ez alól bizonyos tanulmányok.

A mostani helyzetben pedig nincs szükség se 18 éves gyerekre, se 40 éves zöldségesre aki fogott AK-t a kezébe. Hisz nem háborús a helyzet.

2015. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sorkötelezettségről és annak teljesítéséről szóló jogszabályokat eltörölték. Ha újra bevezetnék a sorkatonaságot, akkor új jogszabályokat kéne rá alkotni, és abból derülnének ki a feltételek...
2015. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sorozáson a munkanélkülieknek elsőbbségük lenne. Ha ők nem lennének elegen, akkor bizony a munkaerő egy részét is behívnák. Egyébként sem hívnának be minden 18-40 éves férfit, mert vannak betegek, sérültek is köztük, és nem maradna elég dolgozó ember.

Annó valamikor volt igazolás, amit a hallgatóknak ki kellett tölteniük. Ha leadták ezt az igazolást kitöltve, akkor nem kellett abbahagyniuk a tanulmányaikat.

Továbbá voltak olyan kitételek már a végén, hogy a három gyerekes apák nem hadkötelesek. Nosza, rajta!

2015. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem azért írtam a kérdést, mert félnék, és nem is azért, mert bedőltem valamelyik kamuhírnek a sorozásról, csak kíváncsi voltam, hogy vannak-e ilyen "praktikus" dolgok a sorozásnál, mint például az, hogy a munkanélkülieket hívják elsőként, vagy hogy bizonyos szakmák felmentettséget élveznek.

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!

2015. szept. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!