Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy földi hadsereg mire...

Egy földi hadsereg mire mennem mondjuk egy Star Wars-ban lévő hadsereg ellen?

Figyelt kérdés

Teszem azt mondjuk az USA vagy Oroszország hadereje a Galaktikus Birodalom a Klón vagy a Szeparatista droidhadsereg ellen? Meg mondjuk a földi katonák vagy kommandósok a jedik vagy a sithek ellen? Tankok a lépegetők ellen, puskák, pisztolyok a lézerpuskák és lézerpisztolyok ellen?....stb

Tudom elég agyament kérdés, de szerintem el lehet rajta gondolkodni.



2015. szept. 18. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A földieknek esélyük se lenne :)
2015. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak a Halálcsillag letarolja a Földet! :D


Egy sima földi csatában szerintem tudnánk meglepetést okozni. Persze függ a felállástól, haderő nagyságától, felkészültségtől, meg a bevetett eszközöktől. De azért az erővel nem lehet elkapni egy atomot. :D

2015. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hollófernyiges ***** válasza:
85%
Ha az űrflottát leszámítjuk, akkor azért lássuk be, a starwarsos hadsereg elég bénácska. A lézerpuskák alig lőnek kettőt másodpercenként, a tüzérségük kb első világháborús könnyűlövegeknek felel meg, a lézerrel lövöldöző légierejüket kilométerekről kilőné egy F16-os rakétával. A fénykardos hárítás sem menne sokra, ha a jedit megszórnák egy géppisztollyal.
2015. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Az SW univerzum hadseregeit nem a pragmatikum, hanem a látványosság ihlette, ugye tudod, hogy egy birodalmi lépegetőnek (AT-AT) mi a gyönge pontja? Konkrétan annyi, hogy ellentétben a harckocsival, ami 360 fokos szögben tud tüzelni a lépegető egy kb. 60 fokos részre van korlátozva, tudja forgatni a fejét balra és jobbra, oldalról, hátulról, de még felülről is védtelen! Ezt Luke be is bizonyította:

https://www.youtube.com/watch?v=HgY3rOOascY

7:48-tól láthatod, hogyan lehet kivégezni egy AT-AT egyetlen katonával (oké Jedi volt a fószer, meg fénykard, meg futurisztikus gránát, de ezt megfelelő felszereléssel bárki megcsinálni mai technológiával is)

Az AT-AT a valóságban nagyon komoly gyalogos vagy épp gyalogság ellenes kisebb egységek támogatását igényelné közelharcban, lényegében véve egy hatalmas önjáró löveg a lépegető, ami elég védtelen tud lenni. Ezt pl. az SW univerzum stratégiai játékaiban (Force Commander, Empire at war és Galactic Battlegrounds- én legalábbis ezekkel játszottam)ha a Birodalommal játszol reálisan be is mutatják eztaz AT-AT erős épületek és járművek ellen, de ügyetlen, lomha, gyenge gyalogosok és repülő egységekkel szemben. Konkrétan kell mellé egy AT-ST(rohamosztagosok a gyalogság ellen meg egy AT-AA a repülő egységek ellen.

Ez csak AT-AT kivesézése volt!


Nyilván ha belevesszük az űrhajókat meg Halálcsillagot más a helyzet, de a szárazföldi SW hadsereg egyszerűen nem praktikus!

2015. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Semmilyen információ nincs a filmekben arról, hogy mekkora fegyvereknek a rombolóereje, a páncélok, erőterek ellenállóképessége, úgyhogy nem lehet megmondani. Még következtetéseket sem lehet levonni, hiszen ellentmondásos dolgok is vannak: pl. a birodalmi katonák nehézpáncélzatot hordanak, ugyanakkor az első pisztolylövéstől hanyatt vágódnak ugyanúgy, mintha fürdőruhában lennének. Ráadásul ha én az Erő segítségével tudnék testeket mozgatni, valószínűleg rohadtul nem fárasztanám magam fénykardozással. Arról nem is beszélve, hogy egy messzi-messzi galaxisban játszódik, tehát ha Darkfater idejönne, lehet, hogy egy milliméter magas lenne.
2015. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
ha csak a "Galaktikus Birodalom a Klón vagy a Szeparatista droidhadsereg" jönne őket simán levernék mivel még célozni sem tudnak
2015. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
67%
Egyértelmű, hogy a Star Warsos egységek. Bár nem tudjuk mit bírnak a járművek és a katonák páncéljai a "hagyományos" lövedékekkel szemben. De technikailag fölényben van a Csillagok Háborúja. Ha a földi csapatokat egy Jedi vagy Sith is támogatná akkor egyértelmű lenne a győzelmük.
2015. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

A negyedik válaszolóval tudok egyetérteni. A Star Wars egy űropera, nem egy hard sci-fi, így a jövőbeli technikák nagy része nem "logikus".


Egyébként nekem a filmek kapcsán egy hatalmas nagy defekt ugrik be mindig. Az új trilógia második részében, amikor is megtalálja (ha jól emlékszem) Obi-wan az épp gyártás alatt lévő klónhadsereget és elárulják, hogy mennyien vannak... 20 ezren (20 vagy 200-ra emlékszem, de inkább 20)... na én itt majdnem felröhögtem. 20 ezer katona egy galaxisra? 20 ezer katonánál még a Honvédség is többet tud felmutatni.

2015. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az SW látványra megy a hadseregeknél is. Az ott látható lépegetők, fegyverek földi fegyverzettel sebezhetőek.

Utolsó-200ezer egységet mondtak, valamit további 1millió volt készülőben. Ettől függetlenül én is nevetségesnek tartottam ezt a számot, a Köztársasági és Szeparatista világok számához viszonyítva. Csak a szeparatista világok száma több ezres nagyságrendnél kezdődik.

2015. okt. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
No hát igen. Nem tudom, hogy a SW univerzumban a galaxisuk mekkora része van benépesítve, de 200 ezer + 1 millió katona még egyetlen egy, földi lakosságszámú bolygóra sem lenne elég.
2015. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!