Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért halt meg annyi sorkatona...

Miért halt meg annyi sorkatona a rendszerváltás idején?

Figyelt kérdés

Sok sorkatona 90-91 körül "rejtélyes" módon életét vesztette a katonai szolgálat alatt és az eseteket sosem vizsgálták ki, sőt kifejezetten eltussolták mindenféle hazugságokat találtak ki és ma sem tudni mi történt.

Mi történhetett?



2015. szept. 18. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok sorkatona öngyilkos lett, vagy balesetet szenvedett. Amúgy minden ilyen ügyet kivizsgáltak, alapból szükség volt a kivizsgálásra ahhoz hogy eltemessék.

De milyen eset(ekről) van szó? Mert írod eltusolták de nem írsz példát sem konkrétumot.

2015. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha eltussolták, akkor te honnan tudsz róla? :)
2015. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Ezt honnan szeded?

A piaci túrós Mari néni, vagy a tejfölös Mári néni mondta?

2015. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A déli határszélen pl. ment az olajozás,a hogy hallottam és valószínű megláthattak valamit, amit nem kellett volna.

Az üzemanyagosok mindig is külön kaszt voltak, sokan meggazdagodtak ebből, gondolom, hogy akár vérre menő harc is lehetett ezekért a helyekért.

Azonkívül rengeteg kőbuta, részeges ember volt a katonák, sokszor tisztek között is, tehát nem egy fegverbaleset, gázolás, stb... is előfordult. A Blikknek volt egy ilyen sorozata kb. 12-14 évvel ezelőtt, ami cikkekben foglalkozott ezekkel a régi halálesetekkel. Bulvárlap, de ez tiszteletreméltó volt tőlük.

A téma egyébként egyáltalán nem vicces, ugyanis sokan, akik tudnak valamit róla, még ma sem emrnek róla beszélni a rettegéstől.

2015. szept. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es

Pl. volt olyan eset, amikor a járőröző katonák "lefeküdtek aludni" a sínekre, a vonat meg jött és lefejezte őket. Most őszintén: ki az az elmeháborodott, aki lefekszik egy sínre aludni? Ami mellesleg a létező legrosszabb fekhely, ha nincs is rajta forgalom, ugyanis a zúzalékkövek igencsak szúrnak!

Az ügyet elkönyvelték balesetnek-ahogy én hallottam.

2015. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2015. szept. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. szept. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"mernek"
2015. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok.

4-5-6-7-8 (látom egybe nem sikerült leírnod amit akartál)

Most pontosan nem tudom neked megmondani mikor de 1998 után alakult egy bizottság és minden ilyen esetet kivizsgált visszamenőleg, egy sorkatona édesanyja miatt alakult bizottság volt. Semmilyen esetben nem találtak bizonyítékot arra hogy gyilkosságok lettek volna. A Blikk-re hivatkozott Origos cikkre nem tudok mit írni, a másik "blog" szerű vádaskodásra meg inkább nem írok semmit.

Édesapám nyomozótiszt volt a Honvédségben előtte meg a Néphadseregben, láttam pár öngyilkos sorkatonát én is. Nem állítom nem lehetett 1-2 max olyan ami nem derült ki de hogy itt konkrétan 30-40 feletti számokról van szó az abszurd, főleg a rendszerváltás után mikor már a laktanyákban is "szabadabb" volt az élet.

Ha voltál sorkatona akkor tudod miről beszélek...

2015. szept. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!