Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet valaki egyszerre több...

Lehet valaki egyszerre több ország katonája?

Figyelt kérdés
Tervezem hogy a közel jövőben bevonulok a Honvédséghez. Viszont puszta kíváncsiságból szeretném tudni, ha mondjuk pár év múlva leszerelek, akkor kimehetnék e külföldre is katonának. Az adott ország állampolgársága, vagy ami a belépéshez szükséges meglenne, de rögtön kizáró ok e, hogy a hazai állományban is benne vagyok/ voltam, akkor is ha már leszereltem :)

2015. szept. 19. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon úgy van,hogy aki külföldön volt katona az már nem hadkötelezett ithon...énígy tudom.
2015. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát valamilyen zsoldos szervezetbe biztos szivesen látnának.
2015. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:
Egyszerre nem de egymásután elképzelhető.
2015. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg, de csak elvileg elképzelhető.

Magyarországon, ha valaki más ország hadseregében teljesített szolgálatot -és ezt bizonyítja - akkor nem kötelezhető sorkatonai szolgálatra. De számos más ország van, ahol nem törődnek azzal hogy máshol letöltötted a katonaidődet, hanem besoroznak ha állampolgár vagy.

Ez a sorállományra igaz, de te önkéntes akarsz lenni, tehát az esély megvan. (ha nem vagy túlkoros)

2015. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!