Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudom rengeteg ilyen kérdés...

Tudom rengeteg ilyen kérdés van de végre tisztázzuk pls. Színtévesztő vagyok és -1.5 a szemüvegem de fizikailag és mentálisan is a toppon vagyok. Mihez vennének fel?

Figyelt kérdés
Lehetek e bármi a magyar honvédelemnél? Nem akarok nagy rangot elég egy egyszerü katona.. jelentkeztem irodában ott rohamlövésznek irtak fel.. elbukok majd a szemem miatt a felmérésen és ott átírnak màshova ha nagyon szeretném?
2015. okt. 15. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
A színtévesztés a gáz, a -1,5 nem nagy kaland, gyakorlatilag csak pilóta nem lehetsz azzal. Az erősen korlátoz. A MH nél egy olimpiai bajnok adonisz sem mehet biztosra egy egészsségügyi rostán, eelnben számos oylan hivatűásost ismerek, aki, ha épület lenne, alapig vissza kéne bontani. Menj neki, próbáld meg, és majd lesz valami.
2015. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Okés köszi szépen sokat segítettél :)) csak az zavart be hogy olvastam olyat hogy az alkalmasságin valaki bement szemüvegbe és ki is zavarták
2015. okt. 15. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy jelenleg a honvédségbe hatalmas túljelentkezés van, tehát tudnak válogatni. Nyilván ha van egy szemüveges és egy nem szemüveges, akkor a nem szemüvegeset fogják választani.


A színtévesztés pedig kizáró ok. Ezt a baboskönyvvel ellenőrzik alkalmasságin. Ezt nem is lehet elsunnyogni.

2015. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul egy velem született szarság miatt nem lehetek az ami szeretnèk :D az kemény :D
2015. okt. 15. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos, igen. Egy valamit megpróbálhatsz, bár nem tudom, hogy sikerül. Csináltathatsz szemüveget színtévesztésre, borson áron, de működik. Kb. 100 ezer forintból ki lehet hozni. Az a legnagyobb probléma, hogy színes a lencse, és tuti észreveszik. Ha esetleg megoldható lenne, hogy áttetsző legyen a lencse, akkor talán, de csak talán átsunnyoghatnál az alkalmasságin, ha nagyon akarod. Bár lehet a sima szemüveget is levetetik, amikor színvakság/színtévesztő tesztet végeztetik veled. Amit írtam az már kicsit abszurd, de miért ne?
2015. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát az a baj h nekem nincs 100ezrem egy szemüvegre :D de ez akkor is genyóság... bezzeg ha jön egy háboru majd hivnának befele golyófogónak... :)
2015. okt. 19. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!