Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem használnak a katonák...

Miért nem használnak a katonák vastagabb, nehezebb golyóálló mellényt?

Figyelt kérdés
Lehet hogy a kérdés buta, vagy őrültség, esetleg logikátlan, de azért kérdezem mert nem tudom, kérlek ne hurrogjatok le. Tehát a kérdés: Van egy bizonyos nehézsége és vastagsága a golyóálló mellénynek, amiben egész napokat töltenek el katonák úgy hogy nem korlátozza a mozgásuk. Ezek a mellények kisebb kaliberű golyókat állítanak meg csak, pl egy ak47 átüt rajta. (aktuális a dolog a közel keleti isis dolog miatt) Tehát kisebb távolságra, rövidebb időre, például pár órára miért nem készítenek speciális páncélzatot, ami megállítja a könnyű géppuska golyóit is. Ezzel a páncéllal csak pár embert kellene felszerelni, akik úgymond emberi tankként felfognák az ellenség lövedékeit. Persze nem a nyílt terepre lennének jók, hanem épületharcokra, szűk helyekre. Gondolom a páncél jelentős terhet jelent, kb 60-70 kilogramot is, de míg a katona ki nem fárad (kb 1-2óra) addig szinte csak a robbanószerek végezhetnek vele.
2015. nov. 8. 22:06
1 2
 1/12 Dymo ***** válasza:
95%

Közel 20kg egy ilyen mellény. Ezen felül a felszerelésről nem is beszéltünk meg.


Ha meg meg is állít egy lövedéket, annak még mindig van kinetikus energiája. A belső szervek nem díjazzák.

2015. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy egy egyszerű katona 60-70 kg-os páncéllal súlyosbítva bírna 1-2 órát. Szerintem épületharcban inkább csak pár percet, legfeljebb fél órát tudna kihúzni ilyen többlettömeg mellett. Viszont addig se futni, se ugrani, se guggolni, se hasalni, se lépcsőzni nem tud, csak úgy, mintha lassított felvételen néznéd. Az ajtón lehet, hogy be sem fér, a lépcső mondjuk leszakad alatta (alaposan szétlőtt házban van rá esély, hogy a 70-80 kilós katonát még elbírná a lépcső, a kétszer ekkora tömegű "emberi tankot" már nem) - ekkora páncélzattal az épületharcban semmit sem ér, mert simán körbefutják. Annak meg nincs értelme, hogy odaállítod Golyófogó Jóskát az ellenség elé, megvárod, míg elfogy a lőszerük, aztán a többiek kiugranak mögüle és mindenkit lelőnek. Jobban jársz, ha csak a páncélt állítod fel Jóska nélkül és bebújnak mögé a többiek.
2015. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos hogy átüt rajta az AK-47?
2015. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert ez egyenlő lenne az öngyilkossággal.
2015. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. az utolsónak: sok dolog van amit az ember csinál és öngyilkosság. cigi, pia, túl sok kaja. ha belegondolsz a bomba hatástalanítók is öngyilkosok egy bizonyos értelemben. 60-70 kilogram további felszereles nélkül. így ha nem is baráti, de nem sokkal nyom többet mint egy katona teljes menetfelszerelése. persze egyéntől is függ a dolog, nem egy 70 kilogrammos katonát lehetne ilyenre használni, hanem mondjuk egy 190centis 110kilós "amerikai focis" testfelépítésűt. ha nem is 2 óráig, de egy rövid 30-40 perces bevetést nevetve kibírna. ha nem értetek egyet, a kritikát is megköszönöm
2015. nov. 8. 22:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Katona vagyok.

Ahhoz hogy egy ak47 át üssön rajta, legalább 2-3 golyónak kell ugyanazt a pontot eltalálnia ( ami legetetlen, mert nem öngyilkos merénylők, meg golyófogók vagyunk, mi is fedezékbe húzódunk ).

Hogy az ütés nyoma még napok múlca is látszani és érzősni fog, az is biztos.

De a mellény maga "csak" 15 kg. Emellé jön majdnem 50 kg felszerelés és a fegyver. Próbálj 70 kg plusszal sétálni 100 métert. Csak mert nekünk van hogy több kilómétert kell.

De gondolom neked is onnan jött, hogy játszottál a cod mw3-al ( én is játszottam ).

Vagy nem? Ilyesmire gondoltál,nem:

[link]

2015. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"egy 190centis 110kilós "amerikai focis" testfelépítésűt. ha nem is 2 óráig, de egy rövid 30-40 perces bevetést nevetve kibírna."


60-70 kilóval? Komolyan, próbáltál már ennek csak felével, 30 kilóval mozogni?

2015. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsó előtti, nem ennyire elrugaszkodott és végletes dologra gondoltam, csak maga az ötlet jónak tűnt. Nem játszottam coddal. Egyébként az amerikai DARPA-nál (hadi kutatóintézet) egy olyan páncélon dolgoznak, ami segíti mozogni a tulajdonosát, és megemeli a teherbíróképességét.
2015. nov. 8. 22:52
 9/12 A kérdező kommentje:
utolsó: hallottad a katonát, 50 kg csak a felszerelés. ők fél, egész napokat töltenek el ennyivel magukon, egy nagyobb testfelépítésűnek az általam leírt 60-70 kilogram nem biztos hogy nagyobb akadály lenne mint az átlag katonának az 50 kg
2015. nov. 8. 22:55
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél a nyakadba egy 50 kilós kistársadat, és gyalogolj vele 10 percet. Utána ismételd meg a kérdésedet, ha még érdemesnek tartod kiírni...
2015. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!