Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mitől függ, hogy valaki...

Mitől függ, hogy valaki milyen rangban szolgál a hadseregben? Hogyan lehet előrelépni benne?

Figyelt kérdés

2015. nov. 11. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

hol végzett, mit végzett,

PL NKE-HHK -> tisztképző


de akár: Semmelweis -> orvos stbstbstb...


Úgy hogy megy az idő (lassabb és könnyebb) / kiérdemli (gyorsabb és nehezebb)

2015. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat kell tenni érte és bizonyítani hogy rászolgált valaki. Az előléptetést az elöljáró felterjesztheti és aztán elbírálják az alakulatnál a vezetők.
2015. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is nem rang van hanem rendfokozat.És relevánsabb tényező a beosztás, ugyan is ez határozza meg többek között a fizetést is.Minden beosztáshoz megfelelő rendfokozat szükségeltetik, különben nem töltheti be azt a honvéd.

A honvédségre is lehet "vállalatként" tekinteni, ahol sok ember sok féle munkát lát el.Ha valaki "az utcáról" felvételizik, akkor ún. tisztesi állományba kerül ( őrvezető, tizedes, szakaszvezető), és alapszintű feladatokat lát el.

Van az Altiszti Akadémia Szentendrén,ha valaki ott tanul,akkor az egy főiskolai diplomának felel meg körülbelül, és tiszthelyettesként veszi fel a "cég"( őrmester,törzsőrm., főtörzsőrm.).

Ha valaki az NKE-re járt, akkor felsőfokú tanulmányokat végzett, vagyis diplomája van, és tiszti rendfokozatot kap(hadnagy), és vezetői feladatokat kap a "vállalatnál".

Az előrelépés egy másik kérdés, ahogy feljebb említettem, leginkább tanulással, iskolák, tanfolyamok elvégzésével kerülhet valaki új rendfokozati kategóriába, van kihordási idő is,ez rendfokozattól függően pár hónap/pár év lehet, viszont a rendfokozatbeli soron kívüli előléptetés nem jellemző manapság, inkább okleveleket, érmeket,szalagokat stb. adnak.

2015. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amit én tudtam eddig:

NKE után tisztként szolgálsz a seregben (talán ötév kötelező is).

Tanulmányi eredménytől függően hadnagyként, főhadnagyként végzel.

Egy alakulatnál a tisztek jellemzően vezető beosztást vagy helyettesi beosztást töltenek be.

Van egy beosztási tábla, hogy milyen helyeket milyen rendfokozatban tölhetik be - mind békére és háborúra is.

Várakozási idő után léphet főhadnagynak és századosnak, de őrnagynak már magasabb beosztás kell.

Ha ez megvan lehetsz őrnagy, utána idővel alezredes.

Ezredes már parancsnoki beosztás tehát oda megint nem várakozási idő van.

Tábornokoknak meg van tábornoki iskola, várhatóan előléptetés előtt végzendő el ezredesként.

Nem írta senki hogy lehet lefokozás is, hallottam már erről pl. balhézott az alezredes.


Azt nem tudom hogy mennyi a legrövidebb karrier hogy hadnagyból tábornokká válhatsz, hány év?

2015. nov. 12. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Rangja a hercegnek meg a grófnak van komám :)
2015. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!