Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A dísz század/ezred katonái...

A dísz század/ezred katonái mit csinálnak, pontosabban mit csinálhatnak?

Figyelt kérdés

Ugye ezek a katonák felvonuláson, zászló felvonáson, bizonyos esetekben temetésen, ünnepségeken vesznek részt, illetve különböző objektumokat őriznek ( pl.: Sándor-palota, Szent Korona ).


De mit tehetnek? Ha senki nem csinál semmit egy helyben állnak, 15 percenként tesznek egy kört és ha jól tudom óránként váltják egymást.


De mi van akkor, ha én a Szent Koronához / a Szent Jobbhoz akarok nyúlni / be akarok menni a Sándor-palotába minden áron? Vagy meg is teszem? Fizikai kényszerrel ( lefognak ) feltartóztatnak amíg a biztonsági őrök / rendőrök / katonák oda érnek? Rám foghatja a fegyverét? Netán csak rám kiabálhat? Mit tehet?


2016. jan. 21. 21:00
 1/8 Dymo ***** válasza:
Nyilván nem fogják hagyni... De most komolyan, mit gondoltál? Nyomnak rólad egy fotót a telefonoddal, a fejeden a koronával? :D
2016. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hiába fogja rád a fegyvert, nincs töltve.

A tényleges védelemre vannak ott mások - ők csak biodíszletek.

Egyébként testi kényszert alkalmazhatnak, de idejük sem lenne rá, a valódi védelmet ellátó személyek elöttük ártalmatlanná tesznek.

2016. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1# félre értettél, nem akarok semmit. Csak példának írtam.
2016. jan. 21. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hihetetlen, de díszelegnek.
2016. jan. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Hiába fogja rád a fegyvert, nincs töltve. "


Voltál te katona életedben? Ha igen, adtak neked szolgálatban töltetlen fegyvert? Hol?

2016. jan. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó:


A díszelgőknél. A puskák nincsenek töltve egyik őrségnél sem. Sem a Palotánál, sem a Parlamentben. Csak akkor töltik vakkal a puskát ha olyan bemutató van ahol lőnek is.

2016. jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5.

"Voltál te katona életedben? Ha igen, adtak neked szolgálatban töltetlen fegyvert? Hol?"


Igen, voltam. 18 Hónapot sorkatonaként a Határőrségnél, és közel 20 éve vagyok rendőr.

Számtalan esetben adtak a kezemben töltetlen fegyvert.

Egyik díszőrséget ellátó katona fegyvere sincs töltve. Sem az állandó díszőrségé, sem az alkalmi, ünnepi díszőrségé ( pl. ünnepélyes zászlófelvonás, Hősök terén egy illusztris vendég koszorúzásakor az ismeretlen katona sírjánál, tiszt/ tiszthelyettes avatás, stb...)

Sőt, most nagy titkot árulok el neked: még a katonai temetéseken ( nem egyre és nem kettőre vezényeltek ki díszsorfalba), ahol a végén három lövéssel búcsúznak az elhunyttól,még ott sincs éles lőszer, csak vaktöltény. Legközelebb ha látsz ilyent, nézd meg, hogy a géppisztoly/ puska végén ott csőszájfék!


Úgyhogy ha legközelebb arcoskodni akarsz, akkor olyan témát válasz, amihez értesz!

:-)

2016. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5.

"Voltál te katona életedben? Ha igen, adtak neked szolgálatban töltetlen fegyvert? Hol?"


Igen, voltam. Adtak. A kapuügyeletes szolgálatot éjjel fegyveresen láttuk el, de lőszer nélkül. Mai napig nem értem, mi értelme volt?

2016. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!