Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Régen a honvédségi sorozásokná...

Régen a honvédségi sorozásoknál, sorkatonáknak az orvosi vizsgálaton, miért kellett meztelenre levetkőzni?

Figyelt kérdés

Mit vizsgáltak itt?

[link]


[link]


2016. jan. 24. 14:05
 1/7 anonim válasza:
28%
Nem e tetves nincs e valami betegsege. Mondok jobbat... Bromos teat kellett inniuk hogy ne alljon fel :)
2016. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Most is le kell, és sérvet, aranyeret vizsgálnak.
2016. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Cila123 válasza:
danke
2016. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
A kiképzés célja az egyéniség dekonstruálása, hogy az ember könnyebben formálható legyen. Azáltal, hogy levetkőztetve kellett mások elé járulniuk meg lettek alázva, ergo ki lett nyilatkoztatva, hogy itt ők semmitérő dolgok, akikkel meg lehet tenni mindent. Az ISIS is meztelenre vetkőztetve hajtjva végig a foglyait a sivatagon, ezzel fejezve ki a dominanciájukat a foglyok felett. Az orosz különleges egységeknél bevett szokás az újoncok elrablása, meztelenül kikötése és csoportos megalázása, ez egyrészt a pszichikai teszt része, másfelől meg ugyanazt az alárendelt viszonyt hivatott kifejezni, mint amit fentebb említettem.
2016. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

"Azáltal, hogy levetkőztetve kellett mások elé járulniuk meg lettek alázva"


Egyértelmű.

Bennem sem merült fel, hogy esetleg ruhában nem lehet észre venni egy gerinc deformációt, sérvet, aranyeret, szívműtét hegjét stb... Szerintem is az orvosi vizsgálat az része a megalázás projectnek. :D

2016. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy kell most is levetkőzni meztelenre...... nehogy elhidd. alsógatyára levetkőzöl, és úgy vizsgálnak meg, aranyeret nem nézik.
2016. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy alapos orvosi vizsgálatnak része az egész test szemrevételezése.

A sorozásnál azonban (koronként változó mértékben) egyértelműen a hatalom fitogtatása volt.

Voltak időszakok, amikor az orvosi vizsgálat helyszíne körül (Én a Honvéd kórház környékén láttam) kellett meztelenül futni, "erőnlét felmérés" érdekében A 80-as 90-es években nekem már csak az orvosi bizottság előtt kellet meztelenül megjelenni (Aztán a kezükbe nyomtam egy orvosi igazolást, hogy alkalmatlan vagyok)

2016. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!