Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi ez az ali barakat pontosan?...

Mi ez az ali barakat pontosan? Bassár el-Aszad párti vagy inkább szabad szír hadsereg? Van valami köze az isis-hez?


2016. febr. 4. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nekem nagyon úgy tűnik, hogy Hezbollah párti, vagyis a jelenlegi libanoni kormányhoz közeli gerilla haderőhöz kötődő video. A Hezbollah az tartósan harcolt és vszínűleg ma is harcol az IÁ ellen. Elsősorban nekik köszönhető, hogy Szíriát nem tudta az Iszlám Állam teljesen bekebelezni, azonban az orosz beavatkozások kezdete után szó volt arról is, hogy a Hezbollah "oka fogyottnak tekinti a további jelenlétét Szíriában". Azt nem tudom, hogy végül most még mindig ott vannak -e, vagy már visszavonultak.


A Hezbollah, ahogy Libanon is síta, ezért Szíriával tekinthető szövetségesnek, és nem valószínű, hogy fogják hagyni Asszad bukását(ami olyan szempontból nem nehéz, hogy ma már Asszad ellenségei is inkább őt látják ott, mintsem az Iszlám Államot, vagy az an-Nusztra-t).


Sokak szerint a Hezbollah a Forradalmi Gárdánál és az oda tartozó Kudsz-nál is jobban képzett(Quds).

2016. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hezbollahos, tehát igazából szerintem inkább a szír kormány pártján lehet, hiszen ők is síiták.


Amúgy utolsó kulcsszó befigyel :D

2016. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!