Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen rendfokozatot kaphatok?...

Milyen rendfokozatot kaphatok? (részletek bent)

Figyelt kérdés

Milyen rendfokozatot kaphatok, ha jelentkezem szerződéses katonának? (feltéve ha sikerül a felvételi, illetve a kiképzés)

Agrármérnök főiskolai végzettségem van.

A jelentkezési tájékoztatót végig olvastam, ami a honvédség honlapján van, ott azt írják, hogy főiskolai végzettséggel már tiszti rendfokozat kapható, viszont azzal nem vagyok tisztában, hogy ez katonai főiskolai végzettség, vagy egyéb is lehet, mint pl nálam az agrár.

Köszönöm a segítséget!


2016. febr. 7. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyéb főiskolai végzettség is lehet, de nem minden diplomát fogadbe a Honvédség, csak ami kell neki, erről a toborzóirodákban többet tudnak mondani. Ha van üres beosztás amihez jó a diplomád, akkor tiszt leszel.
2016. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Agrármérnöki végzettséget pont nem tudom elképzelni mint olyat, amihez valami szakbeosztás tartozna. Helyette ezer más végzettség releváns és tiszti beosztásokhoz kötődik, mérnökök, orvosok, meteorológusok, földmérők, térképészek, pszichológus, személyügyi menedzsment stb.
2016. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Szerintem azért elég nagy szerepe van egy agrármérnöknek ha pl kitör egy háború. Gondolj csak bele, hogy pl a legalapabb élelmiszerhez, a kenyérhez mi kell. Buza.

De persze ettől függetlenül lehet, hogy igazad van. Nem tudom. Ezért is kérdeztem :)

2016. febr. 7. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!