Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi esélye volt Németország...

Mennyi esélye volt Németországnak és Monarchiának az első világháború megnyerésére?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az USA nem szállt volna be, akkor lett volna rá esély.
2016. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Igazából nem sok mégpedig gazdasági tényezők miatt. Az antantnak 50-szer nagyobb anyagi forrásaik voltak mint a központi hatalmaknak. Viszont 1918-ra már mind a briteknél, mind a franciáknál zendülések törtek ki az értelmetlen mészárlások miatt, az egyetlen reális cél a Monarchiának és Németországnak a patthelyzet és idő előtti kölcsönös békekötés lett volna.

Sajnos Németországban a szociáldemokraták és kommunisták minden eszközzel a hátországot akadályozták, és szabotálták.

A Monarchiában is hasonló volt a helyzet, plusz itt még a vegyes nemzetiségek is gondot okoztak, a galíciai ukránok, vagy a csehek, szerbek, szlovákok gyakran barátkoztak az orosz katonákkal a pánszlávizmus jegyében, a románok meg nem egyszer tömegesen dezertáltak és futottak el.

Ausztria-Magyarország nem volt más mint egy hatalmas korhadt düledező viskó ami bármikor beomlik, kész csoda hogy egészen 1918-ig kihúzta. Ferenc József emellett olyan volt mint egy régi múzeumi antik bútordarab, hallani se akart a hadsereg modernizálásáról, a régi módszereket részesítette előnyben, elég maradi típus volt. Szerencséjére küzdött az oldalán egy katonai eredetű népcsoport is akinek a nyilait és egyéb fegyvereit már ezer éve rettegte Európa és akiket magyaroknak hívtak. Nagyon kevés nép ért annyira a háborúhoz és katonáskodáshoz mint ez a népcsoport, nem véletlen hiszen a magyarságnak több mint 1500 éves katonai hagyományai vannak és akik nem egyszer vertek már el többszörös túlerőben lévő seregeket is. Nem egy csatát pont a magyar gyalogság kitartása fordított meg, elég csak a limanovai csatát említeni amikor már az osztráktól kezdve mindenki menekült egyedül a magyar huszárok maradtak a helyükön és bajonett nélkül kézitusában állították meg a többszörös túlerőben lévő orosz gőzhengert. Ez volt az Első Világháború egyik legnagyobb hőstette. A magyar hadsereg elég alaposan és brutális módon pusztította az ellenséget, amihez hozzátartozott a civilek lemészárlása is: a szerbek elleni háborúban a teljes szerb népesség 15%-a halt meg, a visszafoglalt Galíciában ahol sok ukrán átállt az oroszokhoz szintén elég nagy vérfürdőket rendeztek megtorlásként. Ez a cél szentesíti az eszközt mentalitás a régi hun időket idézte vissza. A Monarchia összefoglalva többszörösen erőn felül teljesített, volt olyan időszak amikor 3 fronton is harcolt, az olaszok, szerbek és oroszok ellen egyszerre, mégse roppant össze és ebben nagy szerepe volt a magyar katonáknak.

2016. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az I. vh-nak úgy lett vége, hogy egyetlen ellenséges katona sem volt a központi hatalmak területén.
2016. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

'Az antantnak 50-szer nagyobb anyagi forrásaik voltak mint a központi hatalmaknak.'


Ezért volt a központi hatalmak egyetlen esélye az összefüggő szárazföld miatt, hogy egyetlen támadással kiüssék ellenfeleiket a küzdőtéren. Még ha a franciákat valóban ki is ütik, a britek még ott vannak, nem tudom, velük hogy számoltak volna le.

2016. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
4# Igazából az újonnan megérkezett friss több százezres amerikai hadsereg miatt, minden nyugaton indított ellenoffenzíva eleve kudarcra volt ítélve, még úgyis hogy az oroszok kidőlésével 1 millió katonát tudtak keletről nyugatra áttolni. Ludendorff is pontosan úgy gondolkodott mint te egy mindent eldöntő csapással akarta a nyugati frontot szétzúzni a keleti német erősítések bevonásával egy mindent vagy semmit támadásban, ekkor indult meg a Michael hadművelet ami meg is akadt, majd elhalt. Ez hatalmas mértékben demoralizálta a német hadsereget akiknek ekkora már elegük volt a háborúból és lázadozni kezdtek. Szerintem a támadás melegindításával Ludendorff hibát követett el, inkább védekeznie kellett volna, ha ez megtörténik a németek nem demoralizálódnak valamint a kedvező pozíciók miatt szinte biztosan meg tudták volna akadályozni az amerikai-franci-brit támadást. Persze utólag könnyű okoskodni :)
2016. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmi.

Igaz, hogy Oroszország kiesett, de 1916-ban Ferenc Jóska halálával az OMM végleg meggyengült és széthullóban volt, a németek is a teljesítésük határára értek, ráadásul az USA is belépett, aminek nagyobb volt a gazdasági ereje, mint a központi hatalmaknak együttvéve a legjobb évükben.

Nem volt 50-szeres fölény, de akkor is jelentős volt és ez éppen elég volt a háború megnyeréséhez.


"Az I. vh-nak úgy lett vége, hogy egyetlen ellenséges katona sem volt a központi hatalmak területén."


Nem, csak éppen a friss amerikai csapatokkal megtámogatott szövetségesek elsöprő erővel szorították vissza a végletekig kimerült németeket a száznapos offenzívában. Már biztos volt, hogy győznek.

2016. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Gondold ki te magad. Azért sdok tippeket:

Van 4 ország ( központi hatalmak ). Elkezdődik a háború, szembeszáll velük 10 ország ( antant ). Ez persze csak az Európai része a háborúnak.

Ez a 4 ország képes volt elfoglalni Fro-t, Olaszo. nagy részét és tartani magát keleten. Majd jött az amerikai segítség, amikor fokozatosan elvesztették a nyugati területeket, majd keleten és végül délen sem tudták tartani magukat. 4 ország 4 évig viselt háborút 11 ország ellen.

Szerinted mennyi esélye volt, hogy nyerünk? Ha legalább 1-2 ország támogatott volna ( pl.: Oroszország megegyezést köt a Monarchiával és nem lép ki a központi hatalmakból vagy az USA-t magunk mellé sikerül állítani és beáll a központiak közé ), sikerülhetett volna.

2016. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7# Szerintem de nagyon keversz itt valamit.


"Ez a 4 ország képes volt elfoglalni Fro-t, Olaszo. nagy részét

Központi hatalmak sosem foglalták el Franciaország, sem Olaszország nagy részét csak egy nagyon kicsi darabot belőlük.


"majd keleten és végül délen sem tudták tartani magukat."

Keleten elég jól tartották magukat a feudális szinten lévő orosz hadsereggel szemben, de olyan jól hogy Oroszország 1917-ben békét is kért.


"Oroszország megegyezést köt a Monarchiával és nem lép ki a központi hatalmakból"

Oroszország sosem volt a Központi Hatalmak része.

2016. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Berger, pont tegnap tettem fel kérdést, kíváncsi vagyok, mit gondolsz róla :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..

2016. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!