Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha lézerrel megvilágítanék...

Ha lézerrel megvilágítanék egy Gripen-t, az automata légvédelmi rendszere kiszedne?

Figyelt kérdés
2016. márc. 3. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van automata légvédelmi rendszere a Gripeneknek?
2016. márc. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi?

Automata légvédelmi rendszer? Egy repülőn?

Nooooormáááális? :-D

2016. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Honnan szedne ki, a babakocsiból? :D
2016. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem próbálnám ki.
2016. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy hadgyakorlaton egy brit rendőr azzal szórakozott, hogy a kézi traffipax-ával méregette az alacsonyan repülő harriereket. Munka után a pilóták és a rendőrök ugyanabban a kocsmában söröztek. Az egyik rendőr eldicsekedett hogy sikerült bemérnie egy harriert, ekkor egy pilóta odalépett hozzá, és közölte hogy örüljön annak hogy gyorsan kitudta kapcsolni az automata légvédelmi rendszert, különben harm rakétákkal küldte volna meg az automatika. Mindenki tudja szerintem, hogy a célbeméréskor lézert használnak, ezt érzékeli a gép. Szóval attól hogy ti tudatlan nagyképű pojácák vagytok, attól még nem biztos hogy a másiknak is annyi esze van mint nektek. Tipikusan az a pillanat, amikor valaki azt hiszi a másikról hogy hülye, közben meg kiderül hogy az ő okossága minden létező szintnél lejjebb van...
2016. márc. 4. 12:24
 6/12 anonim ***** válasza:

"Mindenki tudja szerintem, hogy a célbeméréskor lézert használnak"


Radart!


ne égesd magad tovább sztem... :-D

2016. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2016. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6.: Sokész, a radar csak jelzi a repülőket, de célba lézeres célmeghatározóval veszik. Ha te célba veszel bármit radarral, én megadom neked az érettségit. Ez [link] , vagy a soflam, szerinted mivel működik te alulművelt? Tudod mi az egyáltalán hogy soflam?
2016. márc. 4. 12:39
 9/12 molnibalage válasza:
100%

Az. 5 komment hatalmas ökörség. Eleve ott keződik, hogy a HARM az tűzvezető radarok ellen optimalizált cucc, semmi köze nincs a lézeres besugárzáshoz.


Ezen felül a lézervezérlés bombák célravezetését is behozza és keveri a posztoló...


A Gripenen nincs lézeres besugárzás jelző, ezen felül nincs rajta DIRCM szerű cucc, ahogy semmilyen más vedászgépen nincs. Az EL AL Airlines és egyes VIP és katonai teherszállítókon van lézeres önvédelmi rendszer, de az is csak az IR vezérlésű rakéták szenzorait vakítja el, nem halálos eszköz. Max. a szemre lehet káros, ha bevilágítana, de mivel az emberi test nem erős hőforrás egy rakétához képest...


https://www.youtube.com/watch?v=7gqQuwRX-ps

https://www.youtube.com/watch?v=WKmVToBoSko


Mindenkinek melegen ajánlom ezt.

[link]



Tavasz végén nyár elején várható az új cirka 250 oldalas változat.

2016. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 molnibalage válasza:
A 8. kommentelő is inkább bölcsen tette volna, ha csendben marad.
2016. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!