Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hagyja Irak, hogy...

Dávid kérdése:

Miért hagyja Irak, hogy Törökország bombázza?

Figyelt kérdés
Elsősorban a kurd részeket bombázták.

2016. márc. 14. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert kisebb bajuk is nagyobb annál, minthogy a török-kurd konfliktussal foglalkozzanak.
2016. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam.

Ha a városomat bombáznák és a saját országom kormányát ez hidegen hagyná, hát én biztos nem akarnék abban az országban élni.

2016. márc. 15. 00:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik oka lehet hogy keptelenek ellenallni tekintve hogy 2 komoly haboruban sz@rra vertek az Iraqi hadsereget.
2016. márc. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

"Ha a városomat bombáznák és a saját országom kormányát ez hidegen "

Látszik nem tudod, de az iraki kurd területeknek saját vezetésük és hadseregük van, úgyhogy nem értem a problémádat. Ezt majd USA és szövetségeseik lerendezik, mert nem valószínű, hogy sokáig fogják hagyni, hogy a törökök folyton a kurdokat támadják, miközben a pesmergák készülnek Moszul visszafoglalására.

2016. márc. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Először is a bagdadi kormánynak már nincs köze az északi területekhez. Törökország pedig nem a pesmergákat bombázza hanem a pkk nevű kurd terrorszervezet állásait. Egyébként ezek felelősek a legutóbbi robbantásért is. Mielőtt felteszel egy ilyen kérdést javaslom nézz utána jobban.
2016. márc. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MZ.per.X ***** válasza:

Azért nem árt tisztázni pár dolgot:


1. A mai Irak gyakorlatilag csak a Dél-Iraki részt foglalja magában. Az északi, főleg szunnita arabok által lakott részeken jelenleg az ISIS irányít, a kurdok által lakott rész meg önálló autonómiaként működik, egyesülve a szíriai kurd területekkel. Törökország ezeket a területeket támadja.


2. Irakot 2 nagy háborúban is bedarálták, a jelenlegi hadereje gyakorlatilag nulláról van újjáépítve. Örülnek ha a saját területükön rendet tudnak tartani, meg lassacskán szorítják vissza az ISIS-t.

2016. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

"1. A mai Irak gyakorlatilag csak a Dél-Iraki részt foglalja magában. Az északi, főleg szunnita arabok által lakott részeken jelenleg az ISIS irányít, a kurdok által lakott rész meg önálló autonómiaként működik, egyesülve a szíriai kurd területekkel. Törökország ezeket a területeket támadja."


Több kurd szervezet is van Észak-Irakban. Törökország a pkk-t támadja, nem általánosságban a kurdokat.

2016. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

787Dreamliner

"Egyik oka lehet hogy képtelenek ellenallni tekintve hogy 2 komoly haboruban sz@rra vertek az Iraqi hadsereget."


Irakban ahány erő harcol, annyiféle ellenállásba ütközne Törökország egy invázió során, biztos nem lelkesedne az EU egy újabb menekülthullámért vagy az USA a szövetséges iraki kormány megtámadásáért.

És akkor még nem emlitettük Iránt,a Hezbollahot , stb.

Ezért nem értem, mitől tartanak.


63-as

"Látszik nem tudod, de az iraki kurd területeknek saját vezetésük és hadseregük van, úgyhogy nem értem a problémádat. "

Az elméleted szerint Irak kettészakadt és csak papiron létezik, mint mondjuk Török-görög ciprus. Lehetséges.


38-as

"Törökország pedig nem a pesmergákat bombázza hanem a pkk nevű kurd terrorszervezet állásait"


Ez akkor egy másik elmélet, szerinted Bagdad fellépne a pesmergákat ért támadás esetén, a PKK-t meg nem tekinti szövetségesének. Ez is lehetséges.

2016. márc. 16. 19:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Irak gyakorlatilag nem kettő, hanem három részre szakadt: Dél-Irán, ahol amerikai befolyás van elméletileg, gyakorlatilag meg erős iráni hatás is, az ISIS területei meg ugye a kurdoké.
2016. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy most a törökök kit bombáznak, és hogy abból melyikért lépne fel szerintetek az iraki kormány és melyikért nem (egyikért sem), az nekem sem tiszta.
2016. márc. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!