Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nálunk is van olyan elit...

Nálunk is van olyan elit kiképzés a katonáknak, mint a francia idegenlégiónál?

Figyelt kérdés

Egy magyar katona blogját kezdtem el olvasni és elképedek miket csinálnak ( idegenlégiós ).

Egymást verik, a felettesek sz.rrá verik az újoncot, mert nem jól csinálta az adott dolgot / beszólt.

Rendszeresek a verekedések, bent ugyanúgy mint amikor kimehetnek ( csak utóbbi esetben többnyire civileket vernek meg ).

Nálunk is van ilyen "elit" kiképzés, ahol nincs rasszizmus ( illetve van, csak nem érdekel senkit, ha valaki rasszistázik ), a törvényeket teljes mértékben figyelmen kívül hagyják és az emberi jogokról még csak nem is hallottak ( de nem véletlenül van az, hogy az a néhány ember, aki légiós lesz, szinte mindenhol alázza a "külföldieket" és joggal megérdemli az elit nevet )?


2016. márc. 22. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elit jelzőt nem értem. Semmi elit nincs benne, csak az alakulat jellegéből fakadóan (külföldi kvázi zsoldoshadsereget toboroznak, előélettől függetlenül), lehet ezt tartják hatékonynak.

A valódi "elit", tehát különleges kiképzések, nagyon emberpróbálóak, de nem arról szólnak, hogy megtörjék az embert és szófogadó katonát faragjanak belőle, mert ezen a szinten már azon rég túl van a katona. Az az alapkiképzések lényege.

2016. márc. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1# úgy látom te mégannyira nem értesz hozzá, mint én.

1: nem kerülhet be bárki előélettől függetlenül. Akár már kisebb ügyek miatt, mint lopás, drogok használata, stb miatt fel sem vesznek.

Ez, hogy bárki mehet, egy egyszerű sztereotípia, mert régen ( a világháború után ) még bárki mehetett. Azóta eltelt több mint 60 év.

2: nagyon nehéz bent maradni. 100-ból átlagosan 20 ember csinálja meg az első 4 hónapot ( ez az alap kiképzés, ezután lehet "szakosodni" ). A következő 3 hónapban már többen maradnak bent, 100-ból 60.

3: nem csak a bent maradás a nehéz, maga a feladat ( na mondjuk aki katonanák megy nem tudom mire számít ): néha kevesebb ( 3 km ), néha több ( 8 km ) futás, kisebb-nagyobb túrák ( 50-100 km ), naponta akár több száz fekvőtámasz, felülés, stb.

Emellé jön, hogy a tisztek naponta elverik az újoncokat ( mondjuk aki jól csinál mindent csak a közös büntetésekből kap, csak azokat verik meg, akik bakiznak vagy tiszteletlenül bánnak velük ).

Külföldön is jól teljesítenek, csak a franciák nem mindig adnak nekik megfelelő feladatokat ( francia-guyana-ban is be vannak osztva a csendőrök alá, akik meg a törvények miatt még csak csúnyán sem nézhetnek az emberekre ).

Megérdemlik az elit jelzőt.

2016. márc. 23. 15:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon van elit képzés (MH 2. Különleges Rendeltetésű Ezred), de a kiképzésüket nem a francia idegenlégiótól, hanem az amerikai elitképzésről másolták első sorban (rangers, navy seals, stb). Konkrét fizikai ütlegelés, bántalmazás itt nincs, máshogy szűrik a jelentkezőket (alvásmegvonás, és állandó fizikai, és mentális nyomás). Rasszizmus felesleges lenne, hisz csak magyar állampolgárok léphetnek be. valamint annyi eltérés van az idegenlégióhoz képest hogy ide már eleve az jelentkezhet, aki a honvédségnél szolgál, civil nem. Egy róluk szóló videóban hallottam, hogy átlag 100 jelentkező közöl, jó ha 5 eljut az egyéves alapképzésük végére.
2016. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Legion Etrangere ***** válasza:

Ezeket a baromságokat honnan veszed ?

Mert nem hiszem hogy Balázs ilyeneket írt a blogján.

2016. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4# pedig ezt írta. Elolvastam az összes jegyzetet.

A kiképzés embertelen.

A "félrevitték és megverték" egy visszatérő motívum.

A kinti verekedésekről a 20-as jegyzetek környékén ír ( az angol-magyar háborút meg pontosan tudom, hogy 27-esben van leírva ).

2016. márc. 26. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából nem annyira borzasztó mint amilyennek hiszed, igaz hogy sokan nem bírják l(50-55% a lemorzsolódás a 4 hónap alatt a szakaszok 65 taggal kezdte és 38 fejezte be(+5 fő kért civil Aubagneban)

Ez 2015-2016-os adat...

Most az ezredemnél átlag 15 km futás van

Alvásmegvonás, fizikai terhelés nevelése csökkenő feladattal és folytonos mentális nyomás itt is van,maga az is nyomás hogy nem érted pontosan a parancsot, mindig van egy aki miatt fekvőztök vagy csak pozícióban vártok de míg lehet szokni ezt is

2016. márc. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*fejadaggal
2016. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A felettesek senkit nem vernek szarrá. Az ő érdekük is, hogy ne sérüljenek le a katonáik. És hogy ne maradjon nagyon nyoma se.

2. Az egymás közti verekedés normális. Mindenhol ez van, ahol fiatal férfiakat zárnak össze.

3. Nem ilyen magas a lemorzsolódás, az alapkiképzést 10-30% nem fejezi be. Szakasztól függ.


Balázs

francia-idegenlegio.blog.hu

2016. ápr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!