Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért esik nehezére lecserléni...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért esik nehezére lecserléni a 70M sisakot a tártáskát a Honvédségnek legalább PASGT sisakra és valami mellényes rendszerű málhára?

Figyelt kérdés
A sisak és a mellény a legolcsóbb és látványosabb beszerzés az egész költségvetésből, mégis ezek megragadtak a 70M sisaknál és a tártáskánál, amik nem olyan "high-speed" cuccok, nem csak a kinézet miatt, hanem a használhatóság miatt is fontosak.
2016. ápr. 1. 14:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Látom neked a csili-vili, minél hollywoodibb kinézet a lényeg.
2016. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Gugu Gabor ***** válasza:

Egyrészt azért mert drága, tetszik nem tetszik akkor is drága lessz hisz nem 1 darabot kell venni. (Egyébként ha már sisak váaárlás akkor kicsit előrébb kéne tekinteni mint a pasgt)

Ha rosszmájú akarok lenni majd ez is megvalósul ha meglátja valaki a mutyi legetőséget benne.

2016. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1:


Mindenki, aki lecserélte ezen elavult dolgokat, az csak a geardozás miatt cserélte le ? Rajtunk és Fehéroroszországon kívül mindenki lecserélte.


Továbbá itthon a különlegeseinknek ill. az élesbe küldött hagyományosoknak miért PASGT bilit és valami mellényt adnak a 70M + tártáska helyett, ha a nyugati cuccok csak a hollywood-ozást szolgálják ?


Próbáltad, hogy a mellényből mennyivel gyorsabban lehet kikapkodni a tárakat, mint a tártáskából előhalászni ?



#2:


A sisak + málhamellény többe kerül mint egy gépkarabélyt "modernizálni" ? Ha Kalasnyikov modernizációra is volt 8 mrd Ft, akkor a személyi felszerelésre is lehet 8 mrd.


Csehország, Szlovákia, Lengyelország hozzánk hasonlatos országok gazdaságban, mégis futotta nekik bőven, más tárcára rovás nélkül a személyi felszerelés modernizálására is, csak nálunk állt meg az idő a 70-es években, az hogy boci van az egyszínű zöld helyett mindenkinek, nem csak a különlegeseknek Rába, nem olyan hatalmas előrelépés.

2016. ápr. 1. 16:51
 4/25 A kérdező kommentje:

#2: Kimaradt:


Ami LWH-jük van az amerikai TGY-knek, az egy az egyben PASGT, csak kicsit modernebb anyagokból van, a belső teljesen különbözik ill. a kétpontos állszíj helyett négypontos van.

2016. ápr. 1. 16:55
 5/25 anonim ***** válasza:

Lengyelország egy 40 milliós ország, dimenziókkal több pénzzel, sokkal erősebb haderővel. Mivel azért a lengyelek mindig is adtak rá. Lengyelországot teljesen felesleges Magyarországhoz hasonlítani.


Tény, hogy a gyalogsági felszerelés a legolcsóbb tétel egy haderőben, de ha azt mondod, hogy kell belőle pár százezer, hogy legyen a katonáknak, legyen kit felszerelni is ha neadj Isten úgy hozza a sors, akkor már nem két forint a történet.


Ezt is be lehet írni a modernizálásra váró dolgok hosszú listájára. És tény, hogy stadionok helyett pl erre is lehetne költeni, de hát ma a mi kis fatornyos hazánkban másképp mennek a dolgok.

2016. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Gugu Gabor ***** válasza:

Oké hogy a kalasnyikov modernizációra volt 8 milliárd, de lettek modernizálva a kalasnyikovok?

Emlékeim szerinte az AMD modernizáció is jó magyar szokás szerint valahogy úgy jött ki, hogy a modernizáció darabárából zsír új FN2000 vehettünk volna... aztán persze elkaszálták az egészet.

2016. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

# Gugu Gábor:


Kivételesen a modernizációt véghez vitték, de azért nem látod őket itthon, mert a missziókra ill. más komolyabb műveletekre tartogatják őket, pl hadgyakorlatra Litvániában.


Igen, azt én is olvastam, csúnya korrupciós eset volt, kilógott a lóláb.


Amint a kérdésben is írtam, nem csak és kizárólag PASGT-et rendszeresítenék, ha fejes lennék, hanem LEGALÁBB olyat, vagyis onnantól kezdve lehetne MICH és MACH is.

2016. ápr. 2. 20:34
 8/25 Gugu Gabor ***** válasza:

Én ugyan úgy emlékszem, hogy nem sikerült elkölteni azt a pénzt, de őszintén remélem hogy nincs igazad.

Tegyük fel hogy minden külföldi missziós katona megkapta a modernizált AK-t számoljunk barmi nagyvonalúan, váltásokkal mindennel együtt 3000 fő legyen a missziós létszám és 1000db tartalék ez így akkor 4000db (azt azért gondolom érzed hogy nem kicsit becsültem felül) ezek szerinte egy AK modernizációja 2 millió forint? Most hirtelen össze dobálva netről az árakat ennek kevesebb mint a feléből meg lehet valósítani (és gondolom ha a MH vagyok és veszek mondjuk 4000db Railt vagy 4000 db optikák némileg jobb árakat kapok mint én a google első normális webshop találatában)

2016. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Azért hallani olyanokat, hogy a modernizációból nem minden Kalára telt irányzék, akiknek kiosztották, azok önköltségen válogathatták a meghatározott irányzékok közül.


Elfelejtettem, nem az AMD-ket modernizálták, hanem az AK-63-asokat, a még használható AMD-ket átpasszolták a rendőrségnek, a lejártakat meg rágyógyították az afgánokra.


A Kalasnyikovokat darabonként "csak" 1 milláért modernizálták, amit még így is sokallok, nem csak a 2 millió durva.


Nem csak a szereléksínt és az optikát kell számolni, hanem az állítható válltámaszt, az új markolatot, a tokfedelet, a kombinált előagymarkolatot és villás támaszt (gripodnak nem jut eszembe a magyar megfelelője, ezért írom ilyen hosszan körül), de így is "csak" 100 - 200-ba került volna a teljes modenizálás, nem 1 millió darabonként, de modernizálástól eltekintve, teljes csere lett volna a legjobb, mert eljárt a 63-as felett az idő, még modernizálva is. Az F2000-est nem választottam volna, mert nincs hozzá állítható válltámasz (nem akarok hülyeséget mondani) ill. a bullpup fegyvereknél nem olyan gyors a tárazás, le lehetett volna a HK termékekkel fedni az egészet, HK G36-ost gépkarabélynak, raj szintű géppuskának MG4-est, szakasz szintű géppuskának HK 121-es, és talán hazainak az SZVD meg a Hiúz maradjanak.



Akik még a pénz hiányát szeretik előhozni, arra még azt tudom mondani, hogy a tengernyi mennyiségű 70M bilit és tártáskát rá lehetne gyógyítani a végtelenül korrupt afrikai államokra vagy Afganisztánra, és a bejövő pénzből lehetne mindenkinek egységesen MICH bilije + TAP málhamellénye.

2016. ápr. 3. 15:46
 10/25 Gugu Gabor ***** válasza:
Továbbra is fenntartom a kérdést akkor hol vannak a modernizált akármilyen ak variánsok oké misszióban (a darabonkénti 2 milla az pont úgy jött ki hogy a 8 milliárdot elosztottan 4000-el) bár reálissan ennek a fele harmada lenne a missziós keret, valahogy a missziós fényképeken sem találkoztam a modernizált ak-k garmadájával.
2016. ápr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!