Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Te támogatnád egy magasan...

Te támogatnád egy magasan képzett Kamikaze osztag kiképzését?

Figyelt kérdés
A kamikaze sok nyugati hadseregbe nem elfogadott, pedig a hatékonyságuk vitathatatlan. Sok katonai művelet szinte kivitelezhetetlen kamikaze nélkül, csak ezt a modern hadviselés nem ismeri el. Ezzel sok nehéz sorsú, kilátástalan életű fiatal sorsa is megoldódna. Lenne célja az életüknek. Gondolok itt pl. a halálos betegekre is, ők így hasznos halált halnának a haza érdekében. Egy jól képzett kamikaze osztag kiképzése jó befektetés lenne az álamnak, mert rövidtávú, hatékony csapásmérő erőt jelentenének. A rövid élettartamuk miatt így egy csomó felesleges tehertől szabadítanák fel az államot (nyugdíj, egészségügyi ellátások, stb.) A kiképzésük így rövid idő alatt megtérülne. Egy ilyen kamikaze osztag piacképes haderőt jelentene, így talán más országok is igénybe vehetnék őket, térítés ellenében. Az erre szakosodott kiképzőtiszteket meg később magas díj ellenében kiközvetíthetnénk más országok hadseregeihez is igény esetén. Ebből szintén jól profitálhatna a magyar állam. A kamikaze-k igen széleskörben alkalmazható egység lennének. Az Orosz hadsereg és a NATO is igénybe vehetné őket, titkos műveletek lebonyolítására. Később lehet ők is követnék a példánkat és mi már hasznos tapasztalatokkal tudnánk nekik szolgálni a kamikaze kiképzés szegmensben. Jelentősen nőne a GDP is, hiszen egy nemzetközileg alkalmazott haderőt állítanánk elő magyar szabadalomként. 2020-2030 tájékára már mi lehetnénk a világ egyik vezető katonai ereje, e radikális, ám de nagyon hatékony katonai kaszt megteremtésével. Ti mit gondoltok erről az elméletről?

2016. máj. 2. 06:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%
Ha te leszel az első tesztalany akkor esetleg! :D
2016. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Na, igen. Olyanoknak, mint te, aki lábon hordta ki az agyhalált, valóban a kamikáze bevetés lenne a legjobb.
2016. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

KAMIKAZE TANFOLYAM


A szakképesítés OKJ száma: 87 032 04

Tanfolyam típusa: OKJ-s szakképesítés

Engedélyszám: E-000495/2014/A006

Jelentkezés feltétele: 8 általános

2016. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

KAMIKÁZE FELVÉTEL!

Jelentkezni min. 3 éves gyakorlattal. :-))

2016. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Hogy milyen érdekes emberek vannak itt, egyik wartburgot akar szerelni a lerobbant délszláv putricsoportot idéző Magyarországon, a másik új Hitlerjugendet, a harmadik meg középkori feudális társadalmat, ez meg öngyilkos képzést, mint életcélt a fiatalságnak.
2016. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%
Lenne-e olyan kiképzőtiszt, akinek van benne tapasztalata?
2016. máj. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Én egyértelműen támogatnám és be is lépnék, ha felvennének.


"Ezzel sok nehéz sorsú, kilátástalan életű fiatal sorsa is megoldódna. Lenne célja az életüknek."


Pont ezért tenném. Sokkal szebb lenne, mint egy öngyilkosság.

Más emberekre nem kényszeríteném, de aki úgy érzi, hogy számára ez az egyetlen megoldás, vagy a legkevésbé szörnyű út, annak meg kellene adni ezt az esélyt.

2022. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
#17 igazolja, hogy a válaszolók többsége földhözragadt, sztereotip gondolkozású és nincs benne semmi önfeláldozás, miközben a felvetés jogos.
2022. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#18.

Azt miből gondolod, hogy nincs bennem semmi önfeláldozás?

Leírtam, hogy én magam belépnék, ha felvennének. Ha meg nem lennék alkalmas és nem vennének fel, az nem az én hibám lenne.

Nem értem, hogy mi baja van mindenkinek azzal, hogy én nem ragaszkodom a saját életemhez.

2022. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!