Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Civil szakmával be lehet...

Civil szakmával be lehet kerülni katonasághoz?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hegesztőként dolgozhatnék-e a Magyar Honvédségnél, ha igen melyik alakulatnál van erre lehetőség, milyen képzésen kellene részt venni.

Hol tudnék tájékozódni erről?


Gondolom nem egy harcoló alakulatról lenne szó, de valamilyen kiképzésen így is átesnék, igaz?


2016. jún. 5. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nincsenek harcoló alakulatok. Semmi hasznuk a katonáknak. Csak ha árvízkor zsákot kell pakolni.
2016. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg is vannak aktív missziók: Afganisztáni és Balkáni
2016. jún. 5. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak békefenntartók, ami azt jelenti, hogy ott vannak, és kaját, stb szállítanak. Lőni nem lőnek.
2016. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Felkeresed a legközelebbi Toborzóirodát (Hadkiegészítő Parancsnokságot) és megtudod mit ajánlanak.

Amúgy régen is kellettek a hegesztők, szerintem bármelyik laktanyába szükség van rá a telephelyen.

2016. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindegy is, a fő kérdés nem az volt.


Be lehet-e kerülni a honvédséghez úgy, hogy figyelembe veszik a képzettségem és olyan szakirányú munkára tanítanak be, hogy hegeszteni keljen nekem.


Érthető, hogy mire vagyok kíváncsi.


Nem lövészkatona akarok lenni, hanem mondjuk szerelő az MH berkein belül. Elérhető ez és ha igen hogyan?

2016. jún. 5. 10:57
 6/9 A kérdező kommentje:

"Felkeresed a legközelebbi Toborzóirodát (Hadkiegészítő Parancsnokságot) és megtudod mit ajánlanak.

Amúgy régen is kellettek a hegesztők, szerintem bármelyik laktanyába szükség van rá a telephelyen."


Már elkezdtem írni az előtted válaszolónak így utólag vettem észre, amit írtál.


Erre voltam részben kíváncsi. De mielőtt még elmennék egy t.irodába szeretnék a neten tájékozódni.

2016. jún. 5. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a legtöbb ember nyolc osztállyal megy oda,így ott szakmával bizrosan elhelyeznek valahová.
2016. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pécs egyik, ha nem a legerősebb gimnáziumában érettségiztem, közben szereztem ECDL-bizonyítványt angol szóbeli nyelvvizsgát középfokon és B kategóriás jogsit is.

Ez után nem egyetemre mentem, hanem szakközépbe és hegesztő lettem. Már két éve csinálom ezt.

A 8 általánosnál többem van azért, igen.


[link]


Ezen az oldalon találtam ezt: [link]


Ide bekerülhetek?

2016. jún. 5. 11:18
 9/9 anonim ***** válasza:

figyelembe veszik a szakmad, de van ra eleg nagy esely hogy nem is fogsz odaben heggeszteni. en gepesz lakatoskent egy villaskulcsot se fogtam 10 ev alatt.

missziokat meg nem vedd keszpenznek, sokkal tobben jelentkeznek mint amennyi hely van.

2016. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!