Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent az hogy parasztlősz...

Mit jelent az hogy parasztlőszer/parasztlövedék?

Figyelt kérdés

Egy hivatásos katonától hallottam, de elfelejtettem megkérdezni tőle mire gondolt. Valamilyen fegyverekkel kapcsolatos beszélgetés volt.


Aki ért a fegyverekhez, ért a katonasághoz, volt katona, ismeri a katonaszlenget az szerint ez a férfi mire gondolhatott?



2016. júl. 1. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz olyan kifejezést leírni, amire a google egy találatot ad, neked sikerült, 'parasztlőszer"-re csak a te kérdésedet dobja.
2016. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A büdös életben nem hallottam ezt a kifejezést. pedig voltam egy kis ideig hivatásos katona is.
2016. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rád gondolt, golyófogó, parasztlőszer, parasztlövedék.
2016. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1: Nem olyanok válaszára voltam kíváncsi, akik a google-t használják a saját fejük helyett itt a gyk-n. Én is megnéztem a google-ben ezt és semmit nem találtam. Azért is tettem fel a kérdést itt.


3: Kb 2-3 ember beszélgetett egymással, ezen kívül másik ugyanennyi megfigyelőként hallgatott, köztük én is. Kötve hiszem hogy rám gondolt volna az illető. 16 éve katona, 1,5 évet külföldön is töltött és már korábban is megfigyeltem hogy sok más (közismertebb) katonai szleng szót is használ


Köszi az eddigi válaszokat. Remélem később jön valaki aki talán tudja erre a megfejtést.

2016. júl. 1. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen szövegkörnyezetben használta? Mi volt a mondat, amiben használta, esetleg ezzel a mondattal egy társa melyik mondatára reagált?

Egyébként még sosem halottam ezt a szót, de talán a szövegkörnyezetből sikerülne kikövetkeztetni.

2016. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Krumpli.
2016. júl. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó, ez komoly? Bár ha egyszer van páncélos kaja, akkor miért ne...
2016. júl. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy tippem, de ez nem kifejezetten katonai.

Ha a vadászat volt a téma akkor lehetséges hogy ez.

Vadász sörétes lőszernél "használják" ezt a kifejezést.

Mikor valaki kimegy apró söréttel vadászni, de lát egy vadat(rókát) amit el akar ejteni, akkor a sörétkosár alatt késsel körbevágja a műanyag hüvelyt. Így a csillagperem nem nyílik ki, hanem a levágott rész "egyben" megy ki. "Parasztbrenneke" a szlengben a neve.

Nem minősítem sem vadász etikai, sem fegyveres szempontból!

2016. júl. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!