Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Japán amerikai megszállása...

Japán amerikai megszállása mettől meddig tartott?

Figyelt kérdés

2016. júl. 9. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Japant sose szallta meg az amerikai hadsereg.
2016. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha a masodik vilaghaboru vegere tervezett Operation Downfall-ra ( szovetseges hatalmak nem csak Amerika tervezte ) gondolsz akkor itt a valasz :

Amint latod tekintve hogy japan megadta magat az operaciobol nem lett semmi, nem is kezdodott el.


[link]

2016. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy tudom, hogy még mindig tart a megszállás.
2016. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Okinavát megtartotta az amerikai hadsereg annak stratégiai jelentősége miatt, de Japán már régóta szabad ország.
2016. júl. 9. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:
4: Utánaolvastam közben. Igazad van 72-ben Okinawa nagy részét is visszakapták. Ha viszont te ezt tudod, akkor miért írtad ki a kérdést? :3
2016. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az évszámokra vagyok kíváncsi. Azt tudom, hogy lényegében a kapituláció után, 1945 végén kezdődött az amerikai megszállás, de meddig tartott?
2016. júl. 9. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6: Akkor itt megtalálod:

[link]


"The San Francisco Peace Treaty, signed on September 8, 1951, marked the end of the Allied occupation, and when it went into effect on April 28, 1952, Japan's independence was fully restored, except for the US bases in and around Tokyo, Hiroshima, Nagasaki, Aomori, and Sapporo, Ishikari; which are active as of 2016; and the island chains of Iwo Jima and Okinawa."


Mondjuk ez alapján nekem mégsem tűnik úgy, hogy annyira függetlenek lennének. Szabadok, de mégis van egy csomó aktív amerikai bázis a kontinensükön még mindig.

2016. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
OK. köszi
2016. júl. 9. 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy valaha is véget ért, ahogy Németországban sem. Bár Japán azért jobban áll nemzeti öntudat tekintetében.
2016. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Pontosan igaza volt az egyik előttem szólónak , a megszállás még mindig tart és Amerika hatással van a politikájukra és a gazdaságukra is.
2016. júl. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!