Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire kell félni attól,...

Mennyire kell félni attól, hogy Donald Trump nem veti el a lehetőséget arra, atombombát használ Európa ellen?

Figyelt kérdés

Donald Trump azt mondta, hogy "Nem hiszi.", atombombát vet be Európa ellen, viszont azt is mondta, "Nem vetem el a dolgot.", illetve "Én lennék az utolsó, aki megtenné, de ha szükséges, nem vetem el a dolgot!"


Kérdésem, ezt hogyan kell értelmezni? Tényleges fenyegetésről van szó? Valódi a veszély? Miért lenne érdekében bántani Európát?


2016. júl. 16. 08:51
1 2
 11/11 harminezer oxigén ***** válasza:

Hali.


Ha jól tudom, de javítsatok ki ha tévedek, az USA-ban csak a hadsereg mindenkori főparancsnoka rendelheti el tömegpusztító fegyver bevetését (atom-, hidrogén-, neutron- stb bomba bevetése). Ez normál esetben az elnök, de a vezérkar felülbírálhatja ezt a döntést, vagy ha nem elérhető/cselekvés képtelen/halott akkor ez a jogkör a többi elnöki jogosultsággal együtt a sorban a következőre száll. Azért van nála az a kis koffer hogy, a világ bármely pontján ki tudja adni ezt a parancsot, az más kérdés hogy végrehajtják-e ezt.

2016. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!