Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek: miért nem...

Mi a véleményetek: miért nem az EB alatt történt terrortámadás?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodtam, miközben a nizzai eseményeket láttam. 80 halott, szörnyű tragédia, igen. mégsem értem, miért pont most, az EB után 1 héttel történt terrortámadás, amikor - úgymond - terítéken volt egy csomó ember az EB alatt (hisz különösebb biztonsági intézkedések nem voltak, azt vittek be a meccsekre, amit akartak). Kicsit betegnek tűnhet ez a gondolatmenet, elismerem, mégis megfordult a fejemben.

Mi a véleményetek?



2016. júl. 16. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyobb reszt a szerencsenek kisebb reszt a titkos szolgalatoknak volt koszonheto.
2016. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Az a véleményem, amit már itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..

is kifejtettem, hogy a terroristák nem úgy működnek, hogy van több ezer tettre kész leendő merénylőjük, és kitalálják, hogy ki mikor támadjon. Hanem próbálnak radikalizálni sok embert, és amikor épp sikerül, akkor támadnak. Lehet hogy ez az ember egy hete még nem állt készen arra, hogy az életét adja a semmiért, csak most. Ezért nem akkor támadtak, hanem most. És nem is egy hét múlva, mert akkor meg már elmúlhatott volna. Ez nem egy hagyományos katonaság bevetésre kész katonákkal, hanem egy pszichológiai hadviselés. Akkor van támadás, amikor egy követőjük megfelelően megtörik, se nem előtte se nem utána.

2016. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Július 14.-e a francia nemzeti ünnep, a Bastille bevételének évfordulója.

Az EB-n sok európai nemzet vett részt, ezzel akarták kimutatni, hogy a támadás kifejezetten a franciák ellen szól.

2016. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy nem volt? Csak a titkosszolgálatok tudják hogy hány kísérletet sikerült meghiúsítani a legutóbbi sikeres óta. Ha tízből kilencet megállítanak akkor az a kilenc ki sem derül csak amikor a tizedik valami miatt "becsúszik", akkor kapja fel mindenki a fejét hogy a terroristák itt (ott) vannak. Nálunk szerencsére ettől nem kell tartani mivel jó eséllyel kevesebb (még most is) a muszlimunk mint akár a titkosszolgálataink személyzete.
2016. júl. 17. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert az túl egyértelmű lett volna és mindenki arra számított
2016. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nagyon régi kérdés, de mégis válaszolok, ha nem baj. Egyrészt a titkosszolgálat, a különleges intervenciós erők (mind katonai, mind rendőri) keményen gyakorlatoztak, ott voltak mindenhol készenlétben, mesterlövészekkel. Pár másodperc alatt leszedték volna őket. A többi okot már írták elöttem
2019. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!