Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor jelentkezhetek újra a...

Mikor jelentkezhetek újra a honvédségbe?

Figyelt kérdés
Egyszer már voltam katona, de családi okok miatt le kellett szerelnem és most rendezödtek a dolgaim és vissza szeretnék menni. Az a kérdésem, hogy mikor jelentkezhetek újra ha már egyszer leszereltem?

2016. júl. 19. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármikor. Jelenlegi politikai, gazdasági helyzetben szívesen fogadják az önkénteseket.


Egyébként nem véletlen van kint a honvédség minden nagyobb eseményen és próbálnak toborozni.

2016. júl. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bármikor visszavesznek. Ha szerencséd van, és voltak jó kapcsolataid (akár a feletteseddel voltál beszélőviszonyban), akkor remélhetőleg nem kell végigcsinálni a hosszú szekatúrát (egészségügyi, alapkiképzés), de ha nem, akkor az is előfordulhat, hogy mindent újból meg kell csinálnod. A lényeg az annyi, hogy a rendfokozatod valószínűleg visszakapod. Testvéremnek szerencséje volt, amikor visszament a Honvédséghez, minden további nélkül felvették (se PÁV, se alapkiképzés). Sok szerencsét!
2016. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal az alapkiképzést elég ha egyszer végigcsinálod. Azt elvileg bármikor bárki megteheti (aki megfelel természetesen minden feltételnek). Onnantól az már meg van.


(Mint Jogosítványnál az egészségügyi vizsga.)


De javítsatok ki ha tévedek :)

2016. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az alapkiképzést nem kell megismételnem ez biztos, hiszen arrol hivatalos okmányom van, hogy végig csináltam. Maximum az alkalmasságit de azt minden féle képpen, függetlenül attol, hogy milyen kapcsolataim vannak, mert az ujonnan választott alakulat nem ugyan az ahonnan leszereltem. Mindenesetre amire kiváncsi voltam megkaptam a választ és mégegyszer köszönöm.
2016. júl. 19. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!