Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen tisztségek vannak a...

Milyen tisztségek vannak a katonaságban és mi a feladatkörük?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok: Parancsnok, Ezredes, Százados, Tizedes, Hadnagy stb.


Előre is köszönöm.



2016. júl. 26. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

rendfokozatokra gondolsz szerintem és:

közkatona-őrvezető-tizedes-szakaszevetező ( tisztesek)

őrmester-törzsőrmester-főtörzsőrmester ( altisztek)

zászlós-törzszászlós-főtörzszászlós (zászlósok )

hadnagy-főhadnagy-százados (tisztek )

őrnagy-alezredes-ezredes ( főtisztek )

dandártábornok-vezérőrnagy-altábornagy-vezérezredes (tábornokok )

2016. júl. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És dióhéjban mik a feladataik? Főként a felsoroltakkal kapcsolatban lennék kíváncsi.
2016. júl. 26. 23:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ahány szakirány annyi féle feladat nem mindegy hogy pl mit csinál egy vegyivédelmi őrmester vagy egy harcjármű szerelő őrmester szóval ezt így nem igazán lehet leírni, alapvetően a tisztes és az altiszti állomány a végrehajtó állomány a honvédségben szóval ők végzik el a napi teendőket ami ahogy írtam szakbeosztásoktól függően mindenkinek más persze zászlósok és tisztek is ugyan ott lehetnek melletük és csinálhatják az adott feladatot ez szintén ugye szakbeosztás függő mert van olyan szakirány pl pilóta ami csak tiszt lehet szóval ott ő a végrehajtó állomány
2016. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Általánosságba kérdezem, pl az ezredes kit irányít, ki van felette, illetve munkaköre?

2016. júl. 27. 11:45
 5/8 anonim ***** válasza:
fent sorrendben írtam le az ezredes alatt van csaknem mindenki ( nekem pl egy ezredes tanárom volt ő fegyverműszerész volt ő volt pl egy egész fegyverjavító műhely parancsnoka ő irányított kb 30-40 fegyverműszerész katonák de néha ő maga is beszállt a javítási feladatokba, de többnyire csak felügyelte őket, papírozott utánuk
2016. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a többi amit felsoroltam? A zászlósok meg egyéb ilyenek nem igazán érdekelne, amiket felsoroltam azok foglalkoztatnak. (Egy fogalmazáshoz kellenek)
2016. júl. 27. 17:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul közelíted meg a a kérdést, és nem is igen lehet rá egyszerű választ adni.


Próbálj inkább arra koncentrálni amit az előttem szóló leírt a rendfokozati kategóriákról.

megpróbálom neked "civilre fordítani"


Tisztesek: gyakorlattal rendelkező betanított munkások, szakmunkások

Tiszthelyettesek: Szakmunkások érettségivel.

Zászlósok: technikusok

Tisztek: Főiskolát végzett beosztott mérnökök

Főtisztek: Főiskolát vagy egyetemet végzett üzemeket irányító szakemberek.

Tábornokok: vállalatvezetők

2016. júl. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen az utolso tényleg jol le írta 😂és köszi erre én is kiváncsi voltam
2019. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!