Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van valakinek valamilyen 2....

Van valakinek valamilyen 2. Világháborús története?

Figyelt kérdés
2016. aug. 11. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs
2016. aug. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit hallott, vagy olvasott?
2016. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bárhonnan származhat csak jó legyen:)))))
2016. aug. 11. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Nagymamámék földjein haladt át a szovjet sereg. A család egyik tagja katona volt, a képe kinn lógott a falon. Közös nyelv hiányában az egyik szovjet katona németül próbált rákérdezni: soldat? (ejtsd: ZOLDÁT?, azaz katona?). Mire az egyik családtag gyorsan hozott neki SZÓDÁT :D


A többi beszámolója kevésbé volt vidám. A fiatalabb nők a szekrénybe bújtak, nehogy megerőszakolják őket. A lovakat, teheneket egyszerűen fogták és elvitték, és amikor a ló megbokrosodott, egyszerűen agyonütötték, minthogy visszaadták volna. A bombázástól nappali világosság volt éjjel és beleremegett a föld, pedig 10-15 kilométerrel arréb lévő iparvárost bombáztak. Az éhező gyerekek teste eldeformálódott, holttestek hevertek az utakon, volt aki inkább felaksztotta magát a fára és ott lógott mindenki szeme láttára.


Most hirtelen ennyit tudok felidézni.

2016. aug. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám suszter volt a seregben. Ő mesélte :

A csizmákat javítás után be kellett olajozni, ez volt az előírás. Viszont az olajos csizmát egy ideig nem lehetett annyira kifényesíteni mint egyébként. Volt egy őrmester akit nagyon nem szerettek a honvédek. Vitte a csizmáját javíttatni. A suszterek lelkére kötötte, hogy ne olajozzák be nagyon a csizmát mert este egy hölggyel találkozik...

Javítás után a csizma "véletlenül" belekerült egy vödör olajba...

2016. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno a nagyapám SS tiszt volt de 42ben rájött hogy ez így nem jó, ezért kiszökött Szerbiába ott megismert egy kosič Adrijana nevű nőt(a nagyanyám) és után együtt kiszöktek az akkori Magyarországra(észak erdély) és utána pedig az én szüleim(az apám román) 92-ben vissza Magyarországra, én pedig 96ban megszülettem. Így mondhatjuk semmi Magyar vér nincs az ereimben mégis Magyar vagyok belül.


Ui: Ez amúgy vicces van bennem Szerb,Német,Román vér is de csak Magyarul tudok(meg angolul) :D

2016. aug. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!