Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jelen helyzetben ha Magyarorsz...

Jelen helyzetben ha Magyarország megtámadná Ukrajnát, mi lenne a végkifejlet?

Figyelt kérdés
Mondjuk 1 nap alatt bevonultatná erőit,aztán megkezdené elfoglalni a településeket?Hány órán belül tudna reagálni erre az ukrán kormány és újabb háborúba kezdeni?Mi történne?Lennének-e támogatói Magyarországnak?Ukrajna vagy Magyarország győzne?Elméleti kérdés és persze érdekelne a ti véleményetek is. :)
2016. aug. 23. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországról lecsatolnák a Tiszántúlt.
2016. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk Ukrajna jól pofánbaxná Magyarországot és mindenki helyeselne ennek.
2016. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Mi lenne? Elkezdene a 444 nyivákolni, az MSZP meg lemondásra szólítaná fel a kormányt.
2016. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát kb az lenne, hogy a szomszédos NATO országok ultimátumot adnának aztán megtámadnának minket.
2016. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem,de a többi kérdésre nem kaptam még választ.Szóval azt tudom,hogy Magyarországot szétverné Ukrajna.De amint átlépik a határt és megkezdik a "hódítást" kb.hány óra míg a hadsereg odaér.És az ott állomásozó katonák vagy különleges egységek(rendőrség) is részt venne az ellenállásban?+ az ukrán nacionalisták?
2016. aug. 23. 22:44
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem lenne bölcs dolog Magyarországnak egy ilyen támadást indítania egy rövid határszakasz átlépésével úgy, hogy közben két ellenséges ország (Szlovákia és Románia, de talán még a szerbek is beszállnának a buliba) csak arra várna, hogy megakadályozhassa a magyar agressziót és segíthessen ukrán testvérein! Alapvető taktikai hiba lenne. De ha megtennék, mint mondtam, buknánk a Tiszántúlt és akkor még könnyen megúsznánk a dolgot...


Ugyanezen okokból nem lenne célszerű semelyik korábbi területünket sem visszafoglalni katonai agresszió útján, hiszen azonnal hátba, oldalba támadnának minket a kedves szomszédok, és akkor biztosan mi húznánk a rövidebbet.


Ellenben ha lennének szövetségeseink, akkor más lenne a helyzet, de a jelenlegi szomszédokkal nem lesznek szövetségeseink, hiszen a Trianon előtti területek visszahódítási szándéka őket is veszélyeztetné.


Szóval vagy önként csatlakoznak hozzánk, vagy sehogy. Csak akkor csatlakoznának hozzánk, ha óriási gazdasági előnyre tennének így szert, de ennek nincs meg a reális lehetősége.


Remélem kielégítő volt a válasz.

2016. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszönöm a választ :)
2016. aug. 23. 23:18
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

"közben két ellenséges ország (Szlovákia és Románia, de talán még a szerbek is beszállnának a buliba)"


Szlovákia és Románia katonai szövetségesünk.

2016. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

"Szlovákia és Románia katonai szövetségesünk."


Papíron igen, de ha lerohannánk egy hasonszőrű, elcsatolt területekkel rendelkező országot, terület visszaszerzési célból, akkor azonnal ellenségek lennénk számukra. Ez világos, mint a nap, biztos, mint a halál és az adók.

2016. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ilyen történne,akkor a vezetésünk értesítené elötte Oroszországot időben,akik ha nem is teljesen nyíltan,de talán kicsit benne lennének a közös buliban.

Aztán menne a hiszti meg az embargó,de semmi egyéb nem lenne szerintem.

Hosszútávon viszont totális kudarc,ez 100%


Légierőnk hasonló erejű,övéké talán erősebb némileg,úgyhogy egymagunk nem bírnánk el velük.


Tankok manapság nem számítanak,mert ha az egyik fél uralja a légteret,akkor azok csak céltáblák.

2016. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!