Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető, hogy Szaúd-Arábi...

Jeffrey Spender kérdése:

Elképzelhető, hogy Szaúd-Arábia nyíltan szembeforduljon az USA-val és próbálna háborúzni a Nyugat ellen?

Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 14:42
1 2
 11/17 csírabob válasza:
Az USA ellen senkinek semmi eséje.
2016. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Gugu Gabor ***** válasza:

Azért azon érdemes lenne elgondolkozni hogy amíg Izrael nagyon komolyan veszi a hadsereg mellett a tartalékos rendszert, a hadi fejlesztéseket és hadi ipart is, a hírszerzésről ne beszéljünk, hirtelen nem rémlik a világhírű szaudi fegyver export és a többi.

Izrael egy jó ideje nem az a szerencsétlen a létéért küzdő ország mint mondjuk az 50-es 60 as években volt (azért nem cserélnék velük)


Arról az apróságról sem érdemes megfeledkezni hogy miért is lenne jó szembe fordulnia Izraellel vagy a nyugattal? Szóval remek szembe fordulnak, de mit nyer ezzel SzaudArábia?

2016. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

# Gugu Gabor:


"hirtelen nem rémlik a világhírű szaudi fegyver export és a többi. "


Viszont amint írtam, az amiktól és a britektól is jobb fegyvereket vásároltak.



"Arról az apróságról sem érdemes megfeledkezni hogy miért is lenne jó szembe fordulnia Izraellel vagy a nyugattal? Szóval remek szembe fordulnak, de mit nyer ezzel SzaudArábia?"


Szaúd-Arábiát vallásőrült vezetés irányítja, így "kedvezőbb" helyzetben nyíltan is támadhatnának, ilyen alapon én is megkérdezem, hogy miért szponzorálják a szaúdiak az Irakban és Szíriában randalírozó csőcseléket ?

2016. szept. 14. 22:46
 14/17 Gugu Gabor ***** válasza:

A szponzorálni és nyilt háborút vívni két külön dolog.

Szaudiaknak van egy "érdekes" belpolitikája de ettől még elég racionalista külpolitikája van. A vallás örült szerintem kicsit erős kifejezés (természetessen nem luxemburghoz hanem a környező öbölmenti országokhoz hasonlítva)

2016. szept. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Shai-Hulud ***** válasza:

Szaúd-Arábiát nem egy vallásőrült vezetés irányítja, hanem Szalman bin Abd al-Aziz al Szaud sejk (vagy ha jobban tetszik király), és családja. A világ egyik most is létező abszolutista monarchiája, vagyis az uralkodónak teljhatalma van, élet- és halál ura. Viszont döntéseit egyezteti a családtagjaiból álló Miniszterek Tanácsával, a vallási vezetőkből álló ulémával, és egy 150 fős tanácsadó testülettel, a Surával.


Nem valószínű, hogy ezek egyszer csak úgy döntenének, hogy megtámadják Izraelt, amelyet köztudottan védelmez az USA.

Öngyilkosság lenne, és ezt ők is pontosan tudják. Arabok de nem hülyék. :-)

2016. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#10:Azért,mert szerintem ők(illetve az uralkodócsalád),sokkal inkább az olajbevételeik,pénzük számolgatásával törődik,mint akár az USA magukra haragításával,akár egy Izrael elleni háborúval.Nem hiszem,hogy belevágnának egy kétes kimenetelű "kalandba".Azt sokkal inkább el tudom képzelni,hogy a háttérben,a pénzükkel "keverik a kártyát",mint,hogy nyílt háborúba bocsátkozzanak.
2016. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Gilicze Ferenc válasza:
Biztos nem,mert van egy egyezmény köztük (aszem az idősebb Bush kötötte) ,hogy amerika megvédi Saud Arábiát fegyveresen ,de cserébe ő és az OPEC csak és kizárólag dollárban kínálják az olaját a világ piacon !!!!
2016. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!