Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Civil diplomával mennyire éri...

Civil diplomával mennyire éri meg a honvédségnél elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Például mérnökinformatikusként, gépészmérnökként vagy hasonló szaktudással rendelkező személyként, akikre a honvédségnek is szüksége van.


Egyik ismerősöm mérnönkinformatikusnak tanul, tőle hallottam, hogy lehet, hogy végzés után inkább bevonul egy időre katonának, mert alapjáraton jár neki a tiszti rendfokozat, mivel értékes diplomája van, csak valami gyors átképzés kell, illetve mehet majd misszióra és a pénz se olyan rossz.


Én is hasonló ágazaton tanulok, programtervező informatikusnak, de felmerült bennem néhány kérdés:


- Ha valakinek van egy ilyen szintű végzettsége, amivel elég jól lehet keresni a világ minden táján, miért menne el közalkalmazotti bérért, vagy nem tudom a katonáknak mi is van? Vagy tényleg ennyire jó pénzt is lehet keresni?


- Nekem kicsit sántít az, hogy odamegyek és hopp, hadnagy, vagy főhadnagy vagyok. Utánanéztem, tényleg vannak ilyenek, hogy orvos dandártábornok, meg mérnök főhadnagy, de csak nem ennyire egyszerű az egész, vagy ekkora hiány van egyes szakterületekből.



2016. okt. 17. 17:36
1 2
 1/11 Pro Patria ***** válasza:
83%

Igen. Ha olyan diplomád van, amit a Honvédségben tudsz hasznosítani, akkor pedig kifejezetten előny.

A diplomával pedig együttjár a beosztás, a beosztáshoz pedig meghatározott rendfokozat. Diplomával nem lehetsz egy bizonyos beosztás és rendfokozat alatt - leszámítva a kiképzés három hónapját.

A bérezés a rendfokozatoktól függ.

2016. okt. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Van ilyen és tényleg hadnagyként kezdesz, ami alsóhangon 220 nettó.

Jogi diplomával meg őrnagy.

Annyi, hogy hosszútávon nem jó, mert a versenyszférában az állami helyeket semmibe nem nézik.

Szal én tuti nem mennék oda, hanem rögtön valami értelmes hely, aztán gyűjtsük a tapasztalatot.

Jah meg ez úgy jó, hogy ha van ismerős, mert egyébként igazi állami hely, szarnak bele mindenbe.

2016. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Valóban van ilyen lehetőség, keresnek civil szakmákat: orvos, jogász, informatikus, építőmérnök, meteorológus, pszichológus, közlekedésmérnök, geográfus stb.

Ha van üres beosztás, akkor megajánlanak egy szerződést egy rendfokozattal és elküldenek kb. 3 hónapos kiképzésre.

Általában egyébként olyanok választják a honvédséget ezekből a civil szakmákból, akiknek csak bsc-jük van és egy gyengébb főiskola/egyetemen szerezték, vagy csak úgy általában nem a legjobb képességűek, rokonság/ismerettség útján berakják őket ide.


Egy mérnökinformatikus a honvédségi pályával szemben a piaci szférában sokszorosan többet tud keresni és sokkal nagyobb karriert befutni, ha alapból nem valami nagyon gyenge képességű.

De ugyanez vonatkozik a többi civil szakmára, orvosok, jogászok... a honvédségnél a nagyon bénák kötnek ki, akiknek bár van diplomájuk, de más szférában alkalmatlannak találják őket.

2016. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Még azt hozzá fűzném, hogy nem is a kezdő fizetés a gond, hanem szakmailag és szervezetileg egy süllyesztő. A munkakörülmények nem nyújtanak megfelelő szellemi kihívást, pl. egy informatikusnak, hanem inkább elbutul tőle ő is. Mivel ez állami szféra, nagyon nem hatékony és informatikai területen borzasztóan gyenge szakmailag minden amit csinálnak. Ettől egy komoly, professzionális, elkötelezett informatikusnak kihullana a haja.


Ezt nem azért mondom persze, hogy elvegyem a kedvét mindenkinek, mert én is szeretnék egy jól működő honvédséget. De sajnos itt a butaság felülről csorog lefele. A professzionalizmus hiányának kiinduló forrása a magasabb vezetői szinten van, mitöbb a politikain. Oda kéne először egy professzionális csapat, aki az egészet szépen reset után újraépítené.

2016. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Minden egyenruhás szervnél nagyon jó ha van diplomád. Ugyan is felső fokú végzettség nélkül nem tölthetsz be bizonyos rendfokozatot, pl: hadnagy,százados (tiszti),stb. Természetesen ha felszerelsz nem fogsz rögtön magas beosztásba kezdeni, de többet fogsz keresni alacsonyabb beosztásokban is valamint idővel úgy is kapsz magasabb beosztást. Az egyetemen ahol én vagyok rengetegen azért vannak ott mert nincs diplomájuk, és olyan beosztást töltenek be amihez már kell diploma vagy olyat fognak betölteni amihez szintén kell.
2016. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%

A Rendfokozat és a beosztás nem összetévesztendő... Rendfokozat nem beosztással jár... hanem fordítva szokás, előléptetés után adnak új beosztást, komoylabb szinten.


Aki nem Katonai vagy rendvédelmi szakú diplomával rendelkezik nem fog sem Őrnagyként sem századosként kezdeni. Békeidőben egyáltalán nem jellemző az hogy valaki "kopaszként" Főtiszti renfokozattal kezdje a pályafutását.


A Frissen végzettek Hadnagyi vagy kiváló eredmények esetén Főhadnagyi rendfokozaton kezdenek. A Beosztásukat ehhez igazítják ahova kirendelik vagy ahova jelentkeznek.


Minden más diplomával rendelkező "Zászlós" rendfokozatot kap. (Az egy komolyabb tiszthelyettesi rendfokozat)


[link]


Egyébként igen, sok Tábornoki rendfokozattal rendelkező katonának, rendőrnek és egyéb hivatalos szervben lévőnek van orvosi, mérnöki, jogi diplomája, mivel munkavégzés mellett tették le. Legjobb pl: Dr. Benkő Tibor Vezérezredes Honvédvezérkar Főnök, ő 2007–2010: ZMNE Kossuth Lajos Hadtudományi Kar, Hadtudományi Doktori Iskolában végzett és szerzett doktorátust.


Misszióra való eljutásnak nagyon komoly feltételei vannak. Az átlag katonánál sokkal komolyabb erőnléti és mentális felmérés, illetve nem azért fog oda kerülni mert mérnökinformatikus. Leginkább különleges egységektől mehetnek az emberek misszióra. Fontos a nyelvismeret (papír nyelvvizsgáról), és egyéb érdemek plusz rengeteg ajánlás és tapasztalat.

2016. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként gondoljatok bele. A ZM Nemzetvédelmi egyetemen a Katonai szakok ponthatárai 400+ osak. Ha akármilyen egyetemi vagy főiskolai diplomával azonnal tiszt lehetne az ember miért tanulna keményen és készülne rá éveken át, ha egy 200-300 pontos szakon szerzett diplomával is azonnal tiszt lehetne az ember?
2016. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Tévedtem, idén 359 pont volt a katonai vezetői szak. Amikor évekkel ezelőtt néztem még több volt sokkal, de lényegen nem változtat. em véletlen kell Katonai irányó diploma a rendfokozathoz és beosztáshoz.


Érdekes is lenne ha egy Bölcsészkarron végzett Médiaszakost azonnal Hadnagynak neveznének ki. (elnézést a bölcsészektől)


[link]

2016. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Miért nem olvasod el, amit mások írnak... bölcsészszakos nem lesz tiszt, mert arra nincs szüksége a honvédségnek.

Orvosi diplomával, akár még alezredesi beosztást is azonnal megajánlanak valakinek ha úgy adódik.

A vezérkar főnökének lehet doktori fokozata is, de akkor se örülnél neki, ha a honvéd kórházban ő műtene meg egy sebészi szakorvosi vizsgával rendelkező orvos helyett.

Azokra a szakterületekre, amire nyilvánvalóan a honvédségen belül nincs képzés, közvetlenül a polgári szférából vesznek fel embereket és azonnal tisztek lesznek. De hogy eláruljak neked egy titkot... a magyar honvédség tiszti és főtiszti állományának több mint 50%-a közvetlenül civilből KVNR képzéssel bevont személy.

2016. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Elolvasta amit a többiek írnak. És kisebb utánna olvasás után rá jön az ember hogy badarság.


Tipikusan "Egyik haverom mondta hogy így van, mert ő katona" szituáció.


A hadseregen belül vannak közfoglalkoztatottak és civilek is. Nem mindenki aki ott dolgozik van hivatalos állományban. Kétlem hogy a honvédkorházban kizárólag katonák dolgoznának.


és egyébként honnan veszitek hogy kapásból, százados, őrnagy vagy alezredes lehet bárki? A honvédségnél és úgy minden más munkahelyen komolyan veszik az ilyet. Egy Alezredesi rendfokozat komoly befolyással bírhat a fegyveres szerveknél, nem fogják csak úgy kiosztani... Butaság az egész...


[link]

2016. okt. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!