Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Irán meg tudná védeni magát...

Irán meg tudná védeni magát egy Izraeli katonai aggresszióval szemben?

Figyelt kérdés

Az Izraeliek komolyan tervezték Iráni célpontok megtámadását amire konkrét bizonyitékok vannak. Ha sor kerülne egy ilyen agresszióra akkor Irán meg tudná védeni magát? Izrael ilyet már végrehajtott 1981. június 7-én Irak bombázásával.

[link]



2016. nov. 6. 10:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Elolvastam a cikket. A cim harsogo, de meg az sem irja azt, hogy az izraeliek azok akik felnek, hanem altalanosit. A szovegben pedig sehol nem mondja senki, hogy Izrael felne. Ugyhogy valoban te ertetted felre.
2016. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Nézd, lehet csűrni, csavarni. Meg biztos az Origo adta a szájába a szavakat.


Ha Irán összeakadna Izraellel, nem kérdés milyen végkimenetele lenne, Libanonnal és a szunnita arabok támogatásával.


Persze ez csak az én véleményem, én inkább a kérdést fordítanám meg....Izrael meg tudná e magát védeni Iránnal szemben?


Persze remélem, hogy intervencióra soha nem fog sor kerülni a két ország között, beláthatatlan következményei lennének. Van sajnos ott is baj, így is, nem kevés... :(

2016. nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

A hetes válaszodra meg csak azt tudom mondani, hogy igenis félnek/félhetnek/ az emberek egy olyan országban, ahol szinte pattanásig feszült a helyzet a térségükben.


De utazz ki, és nézd meg milyen biztonsági intézkedések vannak. Mindenhol ellenőrző pontok és katonák, rendkívül szigorú ellenőrzések. Nem éppen nevezném teljesen hétköznapi életnek... sajnos. Rossz lehet így élni.

2016. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

...bocs azt elfelejtettem, hogy ha megnézel egy átlagos perzsát, nem azzal kel-fekszik, hogy lehetne kigolyózni Izraelt. Én egy egészen más arcát látom Iránnak, mint Te. Kímélj meg attól, hogy demonizálod a perzsákat. Ellenben Izrael sokkal több esetben lépett fel rövid történelme ellenére agresszorként a térségben. Erről ennyit.


[link]


Nézegess képeket, hátha kivered a fejedből ezt a butaságot :) /Nem akartalak megbántani/

2016. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

En rendszeresen vezetek turista csoportokat Izraelben is, meg itthon is. Jol beszelek heberul is, arabul is.

Tehat nekem nem hiszem, hogy be kellene mutatnod Izraelt. Sem a Palesztin Hatosag teruleteit, sem a telepeket.


Te osszekevered a "felelem" erzeset azzal, amikor TUDOD, hogy terroristak mozognak a kornyeken, es ellenuk ovintezkedeseket kell tenni. Izrael megteszi ezeket az ovintezkedeseket, es a lakossag ezt termeszetesnek veszi.


A masik dolog, hogy en EGYETLEN szoval sem beszeltem az irani NEPROL. En az irani politikusokrol es katonakrol beszeltem.Azok viszont TENYLEG azzal kelnek es fekszenek, hogy hogyan lehetne meg tobb hatalmat szerezni, es ehhez az EGYIK, bar elsodleges eszkoznek Izrael elpusztitasat tekintik.

2016. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Amennyiben ennyire jól tájékozott vagy, akkor azt is tisztán kellene látnod, hogy ezek az intézkedéseket a félelem szülte, törvényszerű. Nincs is ezzel baj, csak nem tudom miért kell bepöcceni ezen. Esetleg valamivel alá is tudod támasztani a nagy iráni szervezkedést? Vagy linkeljem a térképet a Palesztina kárára elkövetett izraeli területgyarapodásról, az elmúlt ötven évben?


Ne haragudj, de hülyeséget beszélsz. Vezethetnél Persepolisba is tárlatot, bár az kicsit régebbi mint Izrael. I.E. 518, ha jól emlékszem. ;)

2016. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Megmondanad, hogy mit akarsz bebizonyitani?
2016. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Ugy egyebkent te ERZEL felelmet, valahanyszor megallsz a piros lampanal?

Oszinten megmondva nem hiszem. Ugyanigy az izraeliek sem ereznek felelmet, valahanyszor atlepnek a fegyverviselest ellenorzo atvilagito kapun.

2016. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
Nem tudná megvédeni senki sem magát e Néptől, mert az Úr Népe!
2016. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Bizonyítani? Természetesen semmit, én csak a véleményemet írtam le. Nyilván a Te véleményedtől eltér, de bizonyítani egyikünknek sem kell. Erre valók az ehhez hasonló fórumok, hogy beszélgessünk.


Én magam nem jártam kinn, őszintén megvallva Jeruzsálemen kívül, más nem is nagyon érdekel ott, de azt szívesen megnézném. A biztonsági intézkedésekről egy kollégám mesélt, de az nagyon kiakadt a folyamatos ellenőrzéstől. Ezen kívül megnézném Gázát, hogyan élnek a palesztinok, de hogy őszinte legyek Izrael mint ország nem érdekel.


Csak egyszerűen nem szeretem, hogy olyan országot ekézel, amit még csak nem is ismersz, vagy nem olyannak látod, mint amilyen valójában. Nyilván lehet fogást találni Iránon, de maga az ország, és a perzsa örökség kiemelkedik a közel keleti káoszból.... Nem nagyon látom, hogy agresszorként léptek volna fel a múltban, ha jól tudom, az Irak-iráni háborút és mintha Irak kezdte volna. Nyilván a belpolitika, az iszlám forradalom és következményei egy teljesen más lapra tartozik, de ahogy a neve is mutatja-->belpolitika. Ez csak rájuk vonatkozik.


Az, hogy voltak olyan arcátlanok, hogy nem ismerték el Izraelt.....nah bumm, és akkor mi van? Izrael sem ismer el sok mindent, de persze ezt nem lehet szóvá tenni, mert az ugye Izrael(USA).

2016. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!