Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetséges-e? (AEG fegyverrel...

Lehetséges-e? (AEG fegyverrel kapcsolatos ELMÉLETI kérdés)

Figyelt kérdés
Előre szólok, hogy a kérdés csak elméleti, tudom, hogy tiltott dolog. Szóval hallottam róla, hogy elvileg lehetséges AEG airsoft fegyvereket ólomgolyóra tölteni a hagyományos 6 mm-es BB helyett. A kérdés az lenne, hogy ha mondjuk egy cyma AK-t(most csak mondtam valamit) feltuningolunk x J-ra(alapból asszem egy AEG gépkarabély 1 J körül van), és ólomgolyókat lövünk vele, akkor mennyire súlyos sérüléseket okozhat? Lenne olyan erős mint egy gumilövedékes fegyver(pl.: Keserű Home Defender) vagy nem érné el azt a színvonalat, esetleg erősebb is lenne? Illetőleg hány J-ra kéne feltuningolni a fegyvert, hogy elérje minimum a gumilövedékes fegyverek erejét? Ja, és mekkora lenne a hatótáv? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. nov. 20. 20:10
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Kb semennyire sem lenne veszélyesebb

tömeg szorozva sebességgel

Kétlem hogy az ugyan olyan átmérőjű olomgolyónak ugyan akkora vagy kisebb tömege legyen mint a kis műanyag golyónak szóval amit nyertél a "tunningal" annak nagyrészét el is bukod.


A végtelen tuningra padig nem igen lessz lehrtőséged előbb esik szét a gearbox vagy a motor nem fogja bírni.

2016. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Logikus, amit leírtál... de akkor ezek után nem értem, miért tiltott, ha egyáltalán nem veszélyes... hmm, várok azért még további válaszokra.
2016. nov. 20. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ólom gólyonak, sokkal nagyobb a tömege, és nem is kicsivel. Hogy egyáltalán a elmozdítsd a tehetetlenségből, ahhoz sokkal nagyobb erő szükséges.

Aztán ha kirepült a csőből van gravitáció, ami ebben az esetben sem barátja.

Hogy miért tiltott? Szerintem egyszerű, a fegyvert nem kicsit kell tuningolni hozzá, amit ugye nem erre terveztek, és akkor történhet olyan, hogy a delikvens kezében szétmegy a puska, amit közel tart a szeméhez.

Amúgy ha fegyvert építenek, a net tele van házilag barkácsolt fegyerekkel, és 5-10 ezer ft komolyabbat tudsz barkácsolni otthon.

2016. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, már értem, miért tiltott, nem állt szándékomban barkácsolni semmilyen fegyvert, csak felmerült ez a kérdés, de akkor már látom, hogy hülyeség az egész. Köszönöm a válaszokat, mindkettőtöknek ment a zöld! :)
2016. nov. 20. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlag gumilövedékes revolver 60-80 J. Ilyne szintre kizárt feltuningolni bármilyen airsoft fegyvert is.
2016. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3J re fel lehet tuningolni. DE itt jnb a fizika. A nehéz golyót lassabban fogja kilőni de a tömeg miatt az energia ugyanaz mint ha könnyű műanyag golyót lőne gyorsabban.


Olyan precíz ólomgolyót nem fogsz találni viszont van alu gyári airsofthoz esetleg csapágygolyó.


tehát 3joulenál erősebb nem lesz ( kb 70.000ft kerülne a tuning)


viszont sokkal veszélyesebb lenne mint a gumilövedékes.

1 gumilövedékessel már 10 méterről már nem biztos hogy célbatlaász. Ezzel viszont akár 30 golyót is kilőhetsz másodperc alatt - Ha fejre küldöd garantáltan kilövöd mind két szemét pár fogat és letépi a fülét is egy rövid 100 lövedékes sorozattal.


szóval inkább üssön ki egy nehézsúlyú bokszoló mint pácéváll verje el a hátam egy 8éves.

2016. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy airsoftozol-e kérdező, de szerintem nem.

HA mégis akkor gondolj arra, hogy az alapból 20-as bb-re méretezett fegyver hatása menyire változik, ha mondjuk 28-as bb-vel használod. Az ólomgolyó kb 100-as bb-nek felelne meg...ha lenne.

Egyébként a 7J alatti légpuskák között van olyan ami gömbölyű lövedéket lő ki (nem egy pontos jószágok.) az kb 5,6 mm átmérőjű, és kell a kilövéshez egy k-va erős rugó, meg légtartály.

2016. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salamon Bálint ***** válasza:

A mozgási energiája (azonos sebesség mellett) a többszöröse lenne a műanyag BB-nek, a lőtáv pedig még kisebb.


Mivel a védő felszereléseket (szemüveg, maszk) nem ekkora energia megállítására méretezik, így az ilyen tuningok természetesen tiltottak.

2016. dec. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!